با سه برد و یک باخت پرونده بهمن عسگری در جام بیست و یکم جهان بسته شد

۰۲م آذر ،

بهمن عسگری، نماینده وزن منهای ۷۵ کیلو گرم کاراته کشورمان در بیست و یکمین دوره مسابقات قهرمانی جهان در پاریس فرانسه با سه پیروزی و یک باخت از رسیدن به مدال بازماند.

به گزار ش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران، در اولین روز پیکارهای جهانی که با حضور نمایندگان ۱۱۳ کشور جهان درسالن برسی پاریس آغاز شد، بهمن عسگری در گام اول به مصاف براناساک از مونته نگرو رفت که موفق شد او را ۲ بر صفر شکست دهد. در گام دوم عسگری با نتیجه ۵ بر صفر از سد مخیالنکو از استرلیا گذشت. سومین حریف نماینده کاراته کشورمان، سالگادو از شیلی بود که با حساب ۳ بر صفر مغلوب عسگری شد.
 
بر اساس این گزارش، عسگری در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف پوکورنی از اتریش رفت که در نهایت ۲ بر یک شکست خورد که با توجه به باخت حریف اتریشی و نرسیدن او به فینال این وزن، پرونده عسگری در جام بیست و یکم با سه برد و یک باخت بسته شد.
 
نخستین روز مسابقات قهرمانی جهان در حالی با حذف عسگری و علی فداکار در اوزان منهای ۷۵ و ۸۴ کیلو گرم پایان یافت که پیش از این، فرید حقیقی‌ در کاتای انفرادی و ذبیح الله پورشیب‌ در وزن به اضافه ۸۴ کیلوگرم کومیته انفرادی به دیدار رده بندی راه یافتند.
 
در ادامه بیست و یکمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی جهان در پاریس فرانسه (پنجشنبه دوم آذر) ۲ نماینده سبک وزن و نمایندگان کاتای تیمی کاراته کشورمان به مصاف حریفان خود خواهند رفت. امیر مهدی زاده در منهای ۶۰ در اولین پیکار با موخسیموف از ازبکستان دیدار می کند. سعید احمدی مبارزات خود را با پیکار مقابل حریف سریلانکایی آغاز می کند. همچنین تیم کاتا ایران متشکل از احد شاهین، فرزاد محمد خانلو و آرمین روشنی در اولین مبارزه خود با کره جنوبی دیدار می کند و در گام دوم هم باید رودروی مصر قرار بگیرد، تیمی که در سال ۲۰۰۶ بر سکوی سوم جهان قرار گرفت.
 
بیست و یکمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی جهان که از یکم آذر در پاریس فرانسه آغاز شده است، بمدت ۵ روز بطول می انجامد. مسابقات جهانی کاراته هر دو سال یکبار برگزار می گردد./مح


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ