برانکو ایوانکویچ:مردم ایران عاشق فوتبال می باشند

۰۹م آذر ،

به گزارش ایسنا، ایوانکویچ دربارهٔ آرزویش برای ورود به عرصه مربی‌گری گفت: از بچگی آرزویم این بود کە وارد حرفه‌ی مربی‌گری شوم. به همین خاطر خیلی زود فوتبال را رها کردم در حالی کە چندین پیشنهاد خارجی نیز داشتم. خیلی سریع به دانشگاه رفتم و تحصیلات آکادمیکم را در رشته تربیت بدنی به پایان رساندم. ۵ سال نیز در در دانشگاه در همین رشته به تدریس پرداختم.

ایوانکویچ در سال ۱۹۸۳ به عنوان مربی به تیم وارتکس کرواسی پیوست و در سال ۸۵ به عنوان سرمربی تیم برگزیده شد؛ پستی کە ۱۰ سال در آن باقی ماند. سپس هدایت دو تیم دیگر کرواسی، سگستا برای یک فصل و رجیکا برای دو فصل بر عهده داشت. او از سال ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۰ به عنوان دستیار میروسلاو بلاژویچ در تیم ملی کرواسی به انجام وظیفه پرداخت. در این مدت او در ۶۰ بازی رسمی با کروات‌ها همراه بود کە شامل صعود به یک چهارم نهایی یورو ۹۶ در انگلیس و کسب مقام سومی در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه بوده است. او در سال ۲۰۰۰ کرواسی را به مقصد هانوفر آلمان ترک کرد تا هدایت این تیم بوندسلیگایی را بر عهده بگیرد و در سال ۲۰۰۱ مجددا به عنوان دستیار به یار قدیمی‌اش میروسلاو بلاژویچ در تیم ملی ایران پیوست. در ادامه یک سال بعد ایوانکویچ جانشین بلاژویچ در تیم ملی ایران شد و او با تیم زیر ۲۳ ایران توانست در بازی‌های آسیایی بوسان به عنوان قهرمانی در کره جنوبی دست یابد.

او سپس با تیم ملی بزرگسالان ایران توانست عنوان سومی جام ملت‌های آسیا را کسب کند و به آسانی به جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان صعود کرد و در آنجا دو شکست برابر مکزیک و پرتغال و یک تساوی برابر آنگولا کسب کرد.

ایوانکویچ دربارهٔ این دوران خصوصا حضور در تیم ملی ایران گفت: من سال‌های درخشانی در ایران، چین و عربستان داشتم. ۵ سال طلایی در ایران پشت سر گذاشتم. آنجا مردم عاشق فوتبال می باشند و بیش از ۱۰۰ هزار نفر برای بیشتر بازی‌ها به ورزشگاه می‌روند. من خاطرات خوب و دوستان زیادی در ایران دارم.

ایوانکویچ در دوران هدایتش در تیم ملی ایران بارها به امارات عزیمت کرد و زمانی کە تابستان امسال برای هدایت الوحده به امارات آمد با جو فوتبال امارات بیگانه نبود.

ایوانکویچ در این خصوص گفت: زمانی کە هدایت الاتفاق عربستان را بر عهده داشتم فوتبال امارات را دنبال می‌کردم و دیدگاه خوبی از تیم‌های اماراتی داریم. امیدوارم بتوانم در تیم الوحده دوران خوبی نیز داشته باشم. البته هدفم مثل همه جا پیروزی در همه بازی‌ها و کسب قهرمانی است.

برانکو ایوانکویچ با یک قرارداد دو ساله هدایت تیم الوحده را در تابستان سال جاری بر عهده گرفت.


Varzesh3.com | ورزش ۳
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ