برس آرایشی مناسب مویتان را بشناسید

۰۹ام بهمن ،
ممتاز نیوز :  درباره برس‌های آرایشی چه می‌دانید؟ آیا می‌دانید هر برسی ویژگی خاص و کاربرد ویژه‌ای دارد؟ علاوه بر این، شناسایی یک برس آرایشی خوب نیز تکنیک‌های خاصی دارد.

گریم: اگر می‌خواهید با آرایش چهره‌ای متفاوت بسازید این برس بسیار به کارتان می‌آید. برائ رژگونه، کرم‌پودر تیره و برنزه‌کننده مناسب است، زیرا نوک آن هماهنگ با استخوان‌گونه است و می‌تواند به خوبی خط گونه ایجاد کند.

سایه چشم: سایه نباید پشت چشم به صورت انباشته جلوه کند. با چنین برسی می‌توان به خوبی سایه را پشت چشم پخش کرد تا چهره طبیعی‌تر جلوه کند.

طبیعی کردن: بعد از آرایش باید تمام پودرهای اضافی را از روی صورت پاک کنید، با چنین برسی نه‌تنها اضافات مواد آرایشی گرفته می‌شود بلکه رنگ‌های صورت نیز کاملا یکدست می‌شود و آرایش روی صورت جلب توجه نخواهد کرد.

ابرو: چنین برسی برائ ابرو ایده‌آل است به خصوص اگر ابروهایتان کمی تنک ‌است یا گوشه‌ای از آن دچار شکستگی شده ‌است.

مرتب کردن: با چنین برسی می‌توانید بی‌نظمی‌های خط چشم را بپوشانید و کاری کنید کە خط چشم یکنواخت به نظر برسد، البته از آن برائ زیرسازی لب، بینی و دیگر اجزای صورت نیز می‌توانید استفاده کنید.

پاک‌کردن: وجود گوش‌پاک‌کن هم در کیف لوازم آرایشی شما الزامی است، زیرا با آن می‌توانید به راحتی جاهای خراب‌شده آرایش را پاک کنید یا حتی با آن روی جوش‌ها کانسیلر بزنید یا…

همه جا: نوک انگشت شما هم می‌تواند یک برس آرایشی باشد، به خصوص برائ کانسیلر،کرم‌پودر، کرم‌چشم، سایه و…، شما می‌توانید با نوک انگشت مواد آرایشی را روی پوست پخش یا با هم مخلوط کنید.

 برنزه‌کننده: اگر می‌خواهید رنگ پوست را تیره کنید، این برس برنزه‌کننده را به صورت بزنید.

 کرم‌پودر ظریف: برائ بعضی از نقاط صورت باید ظرافت بیشتری به خرج داد و این برس برائ همین کار است؛ به طور مثال برائ کانسیلر ایده‌آل است یا برائ کرم‌پودر زدن به قسمت‌هایی کە می‌خواهید کمی رنگشان را روشن کنید تا حجم را بیشتر نشان دهید؛ مثل روی تیغه بینی یا روی پلک.

پودرهای فشرده: اگر برائ زیرسازی از پودرهای فشرده چرب استفاده می‌کنید، این برس می‌تواند به ایجاد پوشش بهتر کمک کند.

کانسیلر: برس تازهی کە برائ کانسیلر زیر چشم، اطراف بینی یا دهان ایده‌آل است، زیرا می‌توان با آن بسیار ظریف کار کرد.

ایجاد حجم: این برس برائ حجم‌سازی و سایه زدن بسیار مناسب است، به طور مثال اگر بخواهید برائ کوچک‌تر کردن بینی، نوک و گوشه‌های آن را تیره کنید یا اینکه سایه مورد نظرتان را پشت پلک بزنید و..

 کرم‌پودر: باید کرم پودر یا کرم  گریم را با حرکات دورانی روی پوست بزنید.

برنزه کننده خفیف:  باید پودر همرنگ صورت را با برنزه کننده و کمی رژگونه مخلوط کنید و به صورت بزنید.

رژگونه: اگر می‌خواهید رژگونه را بسیار ظریف بزنید این برس مناسب است؛ به خصوص اگر رژگونه کرمی داشته‌ باشید یا اینکه بخواهید برائ حجم‌سازی روی گونه‌ها از دو یا چند رنگ رژگونه استفاده کنید.

راهنمایی برائ آنکه برس آرایشی مناسب موهایتان را بشناسید
اسفنج:اگر می‌خواهید آرایش ملایم‌تری داشته ‌باشید، اسفنج را به طور مرطوب استفاده کنید و برائ آرایش سنگین‌تر اسفنج خشک را با پودر مورد نظر به طور ضربه‌ای بزنید.

سایه تیره: پرکاربردتر از این برس وجود ندارد،به خصوص برائ استفاده از انواع سایه‌ها، اما بیشتر از همه به کسانی پیشنهاد می‌کنیم کە می‌خواهند با سایه تیره حسابی اطراف چشم را سیاه کنند، زیرا نوک باریک آن می‌تواند تمام حالت‌ها را به‌راحتی ایجاد کند.

منبع : برترین ها

منبع: ممتاز نیوز
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ