پربیننده در 30روز
  تعداد نظرات: ۸ نظر
منتشر شده در مجموعه: علمی
توجه: چنانچه این مطلب با جستجوی شما مطابقت ندارد، حتما مطالب مرتبط را در انتهای مطلب مشاهده نمایید

برگزاری امتحانات پایه ششم ابتدایی به‌صورت هماهنگ در تمامی مناطق

به اشتراک بگذارید

رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش در گفت‌و‌گو با برنا عنوان شد

آزمون‌های پایایه ششم باید هماهنگ با برنامه کیفیت بخشی مدارس برگزار شود

عرفی از برگزاری امتحانات پایه ششم ابتدایی به‌صورت هماهنگ درتمامی مناطق خبر دادوگفت: ادارات آموزش و پرورش مناطق کشور باید سوالات پایه ششم رامشترک در اختیار مدارس قراردهند.

عبدالامیر عرفی رییس مرکز سنجش آموزش‌و‌پرورش در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی برنا در ارتباط با سوالات مبهمی که در مورد برگزاری امتحانات پایه ششم وجود دارد، اظهار داشت: با توجه به مصوبه اخیر شورای عالی آموزش و پرورش، بخشنامه‌ای به آموزش پرورش مناطق و استان‌ها ابلاغ شد که طی این ابلاغیه امتحانات پایانی پایه ششم ابتدایی به‌صورت هماهنگ در تمامی مناطق برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: ادارات آموزش و پرورش مناطق کشور باید برنامه امتحانات پایه ششم را به‌صورت هماهنگ تنظیم کنند و باید سوالات یکسان و مشترک در اختیار مدارس قرار دهند. اوراق امتحانی دانش آموزان پایه ششم در مدارس تصحیح می‌شود و در نتیجه امتحانات پایانی پایه ششم به‌صورت کتبی و به‌صورت هماهنگ منطقه‌ای برگزار خواهد شد.

رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش افزود: مهمترین بحثی که در حال حاضر پیگیر آن هستیم برگزاری آزمون‌های موازی یا آزمون‌های فاقد کیفیت لازم هستند که معمولا در مدارس ما به شکل‌های مختلف برگزار می‌شود.

عرفی اضافه کرد: با دستور العملی که به آموزش و پرورش استان‌ها ارسال شد، باید آزمون‌هایی در سطح مدارس برگزار شود که جزو برنامه‌های آموزشی آموزش و پرورش و در تایید آن‌ها باشد. همچنین این آزمون‌ها نباید با آزمون‌های جاری و برنامه‌های کیفیت بخشی آموزشی مدارس تداخل داشته باشد.

وی افزود: اولویت برگزاری آزمون با امکانات آموزش و پرورش است. اما، اگر ادارات بخواهند با مشارکت دستگاه‌ها و موسسات غیر دولتی برگزار کنند، لازم است درخواست مجوز دهند. همچنین ما هم براساس مجوزهای معاونت مشارکت‌های مردمی مدارس غیر دولتی اعلام کرده‌ایم که تنها به درخواست‌هایی رسیدگی می‌شود که در جهت مشارکت با آموزش و پرورش و همچنین هماهنگ با موسسات مورد تایید این معاونت باشد.


آخرین اخبار

نظرات
تا این لحظه ۸نظر ثبت شده
 1. علیرضااسماعیلی می‌گه:

  این امتحانات باعث شد درمدرسه ی ما دانش اموز تلاش کنند که مقام مدرسه را بالا ببرند

 2. علیرضااسماعیلی می‌گه:

  این امتحانات باعث شد درمدرسه ی ما دانش اموز تلاش کردند که مقام مدرسه را بالا ببرند وهم رتبهی خود رابالا ببرند

 3. نگار می‌گه:

  خیلی بد است که امتحانات دیر برگزار می شوند. این فقط وقت تلفی است وباعث می شود تابستان ما کم شود.

 4. حسین بخشوده می‌گه:

  خیلی خوبه خییالمون راحت همیشه امتحان سراسری راحت تر از مدرسه است

 5. حسین بخشوده می‌گه:

  عالیه

 6. h@@@d می‌گه:

  برای من به دلایلی خیلی خوب شد

 7. نازنین .م می‌گه:

  بسیار عالی است فقط اگر تمهیداتی هم جهت تصحیح اوراق امتحانی صورت می گرفت خیلی بهتر می شدچون جلوی شاگردی که توان رفتن به کلاس بالاتر راندارد بطور قانونی گرفته میشدوبعضی از مدیران ومعلمان هم قبولی تقلبی نمی دادند معلم چه گناهی مرتکب شده که باید باشاگردانی کارکندکه حروف الفبا رانمی شتاسدواجبارا باید آن شاگرد راهم قبول کندومی گویندبخشنامه شده که ما مردودی نداریم وقتد شاگرد تمام ورقه هایش را چیزی ننوشته آیا درست است که معلم خودش بنویسد وبه خودش نمره بدهد

نظرتان را در مورد مطلب برگزاری امتحانات پایه ششم ابتدایی به‌صورت هماهنگ در تمامی مناطق بنویسید

نیازهای روزانه
طراحی سایت حرفه ای