بزرگترین خودروسازان جهان معرفی شدند

۱فروردین ۱۳،

بزرگترین خودروسازان جهان معرفی شدند

چین برای چهارمین سال پیاپی عنوان بزرگترین خودروساز جهان را از آن خود کرد.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از عصرخودرو به نقل از ایسنا، براساس آمار انجمن جهانی خودروسازان، چین در سال ۲۰۱۲ میلادی برای چهارمین سال پیاپی و با تولید ۱۹ میلیون و ۲۷۱ هزار و ۸۰۸ دستگاه انواع خودرو توانست عنوان بزرگترین خودروساز جهان را بدست آورد. تولید خودرو چین در سال ۲۰۱۲ نسبت به سال ۲۰۱۱ رشد ۴٫۶ درصدی را تجربه کرد. در حالی که این رشد در سال ۲۰۱۱ نسبت به سال ۲۰۱۰ دو رقمی هم شده بود.

آمریکا هم برای دومین سال پیاپی عنوان دومین خودروساز بزرگ جهان را در سال ۲۰۱۲ بدست آورد. تولید خودروی آمریکا در سال قبل با افزایش ۱۹٫۳ درصدی بالغ بر ۱۰ میلیون و ۳۲۸ هزار و ۸۸۴ دستگاه شد. ژاپن نیز که تا همین چند سال پیش بزرگترین خودروساز جهان بود در سال ۲۰۱۲ با تولید ۹ میلیون و ۹۴۲ هزار و ۷۱۱ دستگاه انواع خودرو به رتبه سوم دست پیدا کرد. تولید خودروی ژاپن نیز در سال قبل رشد ۱۸٫۴ درصدی را تجربه کرد.

آلمان، کره‌جنوبی، هند، برزیل، مکزیک، تایلند و کانادا نیز رتبه‌های چهارم تا دهم بزرگترین خودروساز جهان را در سال قبل میلادی به خود اختصاص دادند.

همچنین تولید جهانی خودرو در سال ۲۰۱۲ با افزایش ۵٫۳ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۱ بالغ بر ۸۴ میلیون و ۱۴۱ هزار و ۲۰۹ دستگاه شد. در سال قبل ۱۷ کشور جهان بالای یک میلیون دستگاه تولید خودرو داشتد.

یکشنبه ۴ فروردین   ۱۲:۳۵

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ