بیست و سومین پاتوق هنری خانه عکاسان ایران در “یک قدمی کوچ” برای آذربایجان

۶ شهریور – ۰۵:۰۷:۲۳ ب.ظ

نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس
نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس
بزرگنمایی:  

با توافق هنرمندان عکاس تور “فیروز آباد”، عکس های نمایشگاه “در یک قدمی کوچ” به نفع زلزله زدگان آذربایجان شرقی به فروش می رسد.
به گزارش خبرگزاری ممتاز،   بیست و سومین پاتوق هنری خانه عکاسان با موضوع نقد و برسی آثار تور فیروز آباد برگزار شد.
در این نشست علی آذرنیا کماری، احمد نصیرپور، علی اکبرشیرژیان، محمدرضا قنبری، علیرضا عابدی و حمزه اولیازاده ۲۰۰۰ عکس مربوط به ۹ نفر از عکاسان شرکت کننده در تور فیروزآباد با محوریت زندگی عشایر و بناهای تاریخی شیراز را داوری و آثار برگزیده را انتخاب کردند.
در بیست و سومین پاتوق هنری خانه عکاسان ایران، علاوه بر داوری آثار مباحثی چون کادربندی، اهمیت ثبت لحظه و آنچه عکاس از انتخاب ایده و سوژه تا انتها در روند عکاسی طی می کند و آنچه کمک می کند یک عکس مخاطب را به چالش ذهنی و تامل وا دارد مطرح شد.
در بخش دیگری از این نشست رسول اولیازاده –مدیرخانه عکاسان ایران- به مقایسه و سیر تکامل زاویه دید عکاسان شرکت کننده در تور های برگزار شده پرداخت و تفاوت عکس ها و رشد نگاه عکاسانه وخلاقانه شرکت کنندگان نسبت به دوره های قبل را مهمترین دستاورد این دوره دانست.
وی تعداد آثار تامل برانگیز با ترکیب بندی و ایده های خوب را از دیگر نتایج مورد توجه در فعالیت های این گروه برشمرد.
همچنین به پیشنهاد داوران و شرکت کنندگان، نمایشگاه “تور فیروزآباد” با نام “دریک قدمی کوچ” ۲۹ شهریور همزمان با برنامه ۲۵ پاتوق هنری در گالری شماره ۲ خانه عکاسان گشایش می یابد و عواید آن به نفع مردم زلزله زده آذربایجان شرقی اهدا خواهد شد.
نمایشگاه “به رنگ کویر” که نتیجه فعالیت اعضای پاتوق خانه عکاسان از اردوی کویر مصر است، از دیگر برنامه های خانه عکاسان در ماه جاری است که ۱۵ شهریور همزمان با بیست و چهارمین پاتوق هنری در گالری شماره یک خانه عکاسان ایران در حوزه هنری برگزار خواهد شد.

کد خبر: ۲۰۱۲۰۸۲۷۱۷۰۷۲۳۹۵۷


خبرگزاری آریا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ