تأثیر نوشیدن قهوه بر وزن نوزاد در هنگام تولد

۰۳م اسفند ،
ممتاز نیوز : محققان اعلام کردند کە نوشیدن چندین فنجان قهوه توسط زنان باردار در روز خطر تولد کودکانی کە وزن آنها زیر حد عادی است را افزایش می دهد.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از مهر ؛ محققان علاوه این کە تأثیر قهوه بر وزن نوزاد را نشان داده اند بر تأثیر نوشیدن قهوه بسیار در طولانی تر شدن دوره بارداری نیز تأکید کرده اند.

مشاهدات روی ۶۰ هزار زن باردار در یک دوره ۱۰ ساله درنروژ جزئیات این تحقیق را مشخص کرده است.

این آمارها دربرگیرنده اطلاعاتی دربارهٔ این است کە زنان باردار چند وقت به چند وقت غذاها و یا نوشیدنی های دارای کافئین مصرف می کنند.

مقایسه این جزئیات با وزن کودک هنگام تولد ارتباطی میان مصرف کافئین و وزن هنگام تولد را مورد تأکید قرار داد. به طوریکه مصرف ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلی گرم قهوه، کودک را در زمره نوزادان کوچک قرار داده و بارداری را تا ۶۲ درصد افزایش می دهد.

یک فنجان قهوه فوری دربرگیرنده ۱۰۰ میلی گرم کافئین است، یک فنجان قهوه فیلتر حدود ۱۴۰ میلیگرم کافئین دارد. این درحالی است کە بعضی از نوشیدنی ها کە در خیابانها به فروش می رسد در هر فنجان تا ۳۰۰ میلی گرم کافئین دارند.

در بریتانیا و کشورهای اسکاندیناوی، به زنان باردار پیشنهاد می گردد کە جذب کافئین خود را تا ۲۰۰ میلیگرم در روز محدود کنند.

از سوی دیگر گفته می گردد کە مصرف قهوه به افزایش طول دوره بارداری منتهی می گردد. به طوریکه خوردن روزانه یک فنجان قهوه فوری سبب می گردد کە کودک ۸ ساعت دیرتر متولد شود.

دکتر ورینا سنگپیل از دانشگاه ساهلگرینسکا در سوئد اظهار داشت: کافئین ممکن است به رشد جنین صدمه بزند به طوریکه انتقال مغذیهای مهم را از مادر به کودک از طریق جفت کند تر می کند.

براساس نتیجه این تحقیقات کە در مجله BMC انتشار یافته، قهوه طول دوره بارداری را با دخالت در سیگنالی شیمیایی هنگام تولد طولانی تر می کند.

دکتر اوان پل از انجمن قهوه بریتانیا سازمان استاندارد غذا بریتانیا به دقت تأثیرات کافئین در طول بارداری را بررسی کرده و به زنان باردار پیشنهاد کرده کە مصرف متعادلی از قهوه داشته باشند و مصرف این نوشیدنی پر طرفدار را به دو تا سه فنجان در روز محدود کند.

محققان دانشگاه گلاسکو در سال ۲۰۱۱ اخطار دادند کە زنان باردار ممکن است با نوشیدن قهوه سلامتی جنین خود را در خطر قرار دهند.

محققان برائ انجام این تحقیق قهوه اسپرسو را در ۲۰ کافی شاپ مختلف بررسی کردند تا مشخص شود کە میزان کافئین آنها چقدر است و پس از انجام این بررسیها آنها نسبت به نوشیدن قهوه توسط زنان باردار اخطار دادند.

منبع: ممتاز نیوز
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ