تاکید مدیران سازمان تامین اجتماعی بر تغییر قانون

۲ م دیماه
ممتاز نیوز :با وجود مخالفت کارگران شاغل و بازنشسته با تغییر قانون کنونی تامین اجتماعی، مسئولان ارشد سازمان تامین اجتماعی همچنان به اقدامات خود برائ تغییر این قانون ادامه می‌دهند.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، سید عیسی حسینی، معاون پارلمانی و حقوقی سازمان تامین اجتماعی در تازه‌ترین اظهارتش مدعی شده کە قانون تازه تامین اجتماعی باهدف برطرف کردن نقصها‌و ابهامات قانون فعلی در حال تدوین است.

بنابر ادعای این معاون سازمان تامین اجتماعی، چون در شرایط کنونی سازمان تامین اجتماعی ار نظر درآمد و هزینه‌ها به نقطه سر به سری رسیده‌است در قانون تازه سعی شده تا با پیش بینی راهکارهای مناسب برائ کاهش هزینه‌ها اقداماتی انجام شود.

با توجه به متنی کە چندی پیش تحت عنوان پیش نویس قانون تامین اجتماعی با سربرگ‌ها سازمان تامین اجتماعی انتشار یافت به نظر می‌رسد کە منظور معاون پارلمانی و حقوقی سازمان از «راهکاری مناسب» چیزی جز تلاش برائ کاستن از تعهدات بیمه‌ای و درمانی رایگان سازمان، فروش خدمات درمانی به کارگران بیمه شده و سخت کردن شرایط سابقه و سنی برائ بازنشستگی نیست.

ایلنا یادآور می‌شود کە به سبب ماده ۷۳ قانون برنامه پنجم توسعه تنها بخشی از قانون تامین اجتماعی کە به حمایت از بیکاران مربوط می‌شود نیاز به تغییر و بازنگری دارد.

منبع: ممتاز نیوز
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *