تجاوز به دختران آلمانی پس از پایان جنگ جهانی دوم + تصاویر

صفحه اصلی » خبر » اجتماعی » تجاوز به دختران آلمانی پس از پایان جنگ جهانی دوم + تصاویر

پوستری آلمانی که مردم آلمان را از ورود ارتش سرخ می ترساند با نزدیک شدن نیروهای شوروی به پناهگاه فرماندهی آدولف هیتلر در مرکز برلین در ۳۰ آوریل ۱۹۴۵، او دست به خودکشی زد. در ۲ مه ۱۹۴۵، برلین به نیروهای شوروی تسلیم شد. نیروهای مسلح آلمان در ۷ مه ۱۹۴۵ در غرب و در […]

تجاوز

پوستری آلمانی که مردم آلمان را از ورود ارتش سرخ می ترساند

با نزدیک شدن نیروهای شوروی به پناهگاه فرماندهی آدولف هیتلر در مرکز برلین در ۳۰ آوریل ۱۹۴۵، او دست به خودکشی زد. در ۲ مه ۱۹۴۵، برلین به نیروهای شوروی تسلیم شد. نیروهای مسلح آلمان در ۷ مه ۱۹۴۵ در غرب و در ۹ مه در شرق، بدون هیچ قید و شرطی تسلیم شدند و روز ۸ ماه مه ۱۹۴۵، روز پیروزی در اروپا (V-E Day) اعلام شد، روزی که فاتحان برلین خود را ناجی اروپا خواندند اما تصویر زیبایی که از این فاتحان ترسیم می شود چندان هم واقعی نیست و در پس این زیبایی زشتی هایی هولناک مخفی شده اند.

رفتار ارتش سرخ با زنان آلمانی

به گزارش پیشینه (پایگاه عبرت پژوهی تاریخی) اشغال برلین پایان کار نبود، دست کم برای بسیاری از مردم آلمان به ویژه زنان آغاز روزگاری پر وحشت تلقی می شد. فتح برلین توسط نیروهای متفقین در حالی صورت گرفت که این نیروها به ویژه نیروهای روس شهر خالی از دفاع برلین که از دو میلیون و هفتصد هزار نفر باقی مانده در آن دو میلیون نفر زن بودند را به محل جنایات تکان دهنده خود بدل کردند. طی گزارش ها پس از شکست آلمان و در حین جنگ آمار وحشتناکی از تجاوز به زنان و دختران آلمانی، مجار، بلغار و یوگوسلاو توسط روس ها و متفقین گزارش شد. گفته می شود سرباز های روس حتی به تجاوز تشویق شده بودند و این را دستور استالین برای انتقام از آلمانی ها می دانستند. هزاران زن آلمانی برای نجات از تجاوز روس ها خودکشی کردند. بعضی منابع تعداد کل زنان آلمانی را که مورد تجاوز قرار گرفتند را تا دو ملیون نفر ذکر کرده اند. از سربازان آمریکایی و فرانسوی نیز آمار بالایی از تجاوز ولی نه به شدت روس ها گزارش شده است.

رفتار ارتش سرخ با زنان آلمانی

بسیاری از این قربانیان به صورت مکرر مورد تجاوز قرار گرفته بودند. بر اساس برآورد کتابی با عنوان «سقوط برلین در سال ١٩۴۵» نوشته آنتونی بیور، ٧/٣ درصد کودکانی که در برلین در سالهای ١٩۴۵و ١٩۴۶به دنیا آمدند، پدران روسی داشتند. آنتونی بیور می نویسد روس ها از ورود خود به خاک آلمان تجاوز سازمان یافته خود را آغاز کرده و در برخی روستاها تمام زنان بین ۱۰ تا ۸۰ سال را مورد تجاوز قرار دادند.

 

برخی قربانیان تجاوز ارتش سرخ در حال توصیف سبعیت سربازان روس

در یک روستا تمام زنان بین ۱۳ تا ۶۸ سال مورد تجاوز قرار گرفتند…

هنگامی که انگلیسی‌ها به برلین رسیدند، افسرها با دیدن دریاچه‌های مملو از زنانی که پس از تجاوز خودکشی کرده بودند، شوکه شدند. سن و سال قربانیان اهمیتی نداشت، دامنه سنی آنها از ۱۲ تا ۷۵ می‌رسید. پرستاران و راهبه‌ها نیز در بین قربانیان بودند. برخی از زنان تا ۵۰ بار مورد تجاوز قرار گرفته بودند.

 

قربانی تجاوز

طی گزارشی وحشتناک سربازان سرخ پس به یک زایشگاه و پرورشگاه خیریه یورش برده و به زنان باردار و زنانی که به تازگی وضع حمل کرده بودند تجاوز کردند.

همچنین ارتش سرخ در کمپ هایی تحت عنوان Schlawe, Lauenburg, Buckow تمام زنان بین ۱۲ تا ۶۰ سال را مورد تجاوز قرار داده و هرکس را که مقاومت می کرد از دم تیغ می گذراندند. در این بین اسناد حاکی از آنند که بین ده تا بیست درصد زنان و دختران مورد تجاوز قرار گرفته به دلیل جراحات وارده و یا خودکشی از دنیا رفتند.

قربانی تجاوز

قربانی تجاوز

ارتش سرخ در Danzig به معلم ۵۰ ساله ای تجاوز کرده و به زنان گفتند تا در کلیسا پناه بگیرند، وقتی زنان و دختران روستا در کلیسا گردآمدند سربازان ارتش سرخ تا صبح بارها به ایشان تجاوز کردند، تا جایی که به برخی بیش از سی بار تجاوز شد.

قربانی تجاوز در جوانی و پیری

قربانی تجاوز در جوانی و پیری

یک کشیش به شماره اول نوامبر ۱۹۴۵ نشریه ای تحت عنوان “North America” (Nord Amerika) گزارش می دهد که در روستاهای متعددی تمام زنان از مسن ترین ایشان تا دختران دوازده ساله مورد تجاوز قرار گرفتند.

این قربانی تجاوز در یک شب بیش از چند بار مورد تجاوز سربازان روس قرار گرفته است

در این بین برخی این گزارش های تکان دهنده را در قالب کتاب منتشر ساخته اند. مارتا هیلرز (۱۹۱۱-۲۰۰۱) روزنامه نگار آلمانی در کتابی با عنوان «یک زن در برلین» برخی گزارش های تجاوز به زنان از سوی ارتش سرخ را به ثبت رسانده است. لازم به ذکر است که فیلمی تحت همین عنوان نیز ساخته شده است. این کتاب در ۱۹۵۴ به چاپ رسید و در سال ۲۰۰۳ هنوز فروش خوبی داشت. کتابی دیگر تحت عنوان «بازی» از سوی دیگر روزنامه نگار آلمانی اینگبورگا جاکوبز که در تلویزیون zdf آلمان کار می کرد درواقع یک تاریخ شفاهی از زنانی است که پس از فتح برلین مورد تجاوز قرار گرفته بودند. در گزارش ها آمده است که ابعاد این جنایت را نمی توان مشخص نمود چرا که بسیاری از زنان مورد تجاوز قرار گرفته حاضر نیستند درباره این موضوع سخنی به میان آورند. برخی معتقدند این تجاوز سازمان یافته از سوی ارتش سرخ به دلیل تحقیر نژادی زنان آلمانی ای بود که از سوی رایش سوم نژاد برتر بر شمرده می شدند. تجاوز عمومی به زنان از سوی ارتش سرخ را برخی بزرگترین جنایت تاریخ علیه زنان تلقی کرده اند، در این بین دیگر ارتش های متفقین تنها نظاره گر بوده و یا اینکه گاهی نیز با روس ها مشارکت می کردند، به ویژه اینکه تعداد زیادی از تجاوزگران سربازان آمریکایی بودند.

دکتر آستین جی آپ استاد ادبیات انگلیس در یکی از دانشگاه های کاتولیک آمریکا نیز از کسانی بود که با انتشار متنی با عنوان «با تجاوز به زنان اروپا فتح شد» در سال ۱۹۴۶ آینده شغلی خود را به خطر انداخت.

 برخی کتاب های نوشته شده درباره تجاوز به زنان آلمانی توسط فاتحان برلین:

جنگ جهانی دوم

تجاوز

 راستی … اگر قسمتی از زندگی تون رو ممتازنیوز تشکیل میده , بهتون توصیه میکنم تولبار ممتازنیوز رو حتما نصب کنید [نصب تولبار] 

کلیدواژه ها: تجاوز،تجاوز به دختران،جنگ جهانی دوم


ممتازنیوز پایگاه اطلاع رسانی علمی , فرهنگی , هنری و تفریحی

تا این لحظه ۹نظر ثبت شده
 1. بهمن گفت:

  خدا لعنت کنه جوزف استالین و آدلف هیتلر کثیف که اینها را باید گردن میزدند و درود بر شرف و غیرت جوانمردانی که برای دفع تجاوز از کشور ما جان خودشون را تقدیم کردند.الهم ارزقنا شهادت

 2. سجاد گفت:

  آره سعید، باید با مادر و خواهر خودتم اینجوری رفتار کنن که بعد بفهمی که دور از انسانیته که عقده جنگو سر زن و بچه بیگناه خالی کنن.

 3. سعید گفت:

  البته درست هم اینه که وقتی دشمن جنایتکار دستگیر شد به بدترین وجه تنبیه شود تا در تاریخ بنویسند تا پایان جهان به فکر خرابکاری یا توطئه جدید نشود. همه ملل وقتی دشمن را گرفتند باید به این صورت برخورد کنند و ترتیب رهبران و زن و بچه در خارج و داخل کشور را بدهند.

 4. کارشناس گفت:

  دختر وزنان جمعیت المان به اومرد سربازان زیادی مردند هیج کسی نیست به شوروی حمله به المان خوشش میاد به تجاوزواذیت ازار المان بی گناه اووحشی شوروی بودند …واین امریکا به حمله به زاپن بازهم تجاوزواذیت ازار دیوانه بودند

 5. شادمهر گفت:

  بعدش همه چیو انداخت گردن هیتلر بیچاره و خودشونو کردن فرشته های بیگناه ای روسیا و آمریکاییا.خدا بیامرزه هیتلرو ک میخواست یهودو ریشه کن کنه.

  • محمد حسن احمدی گفت:

   یعنی چه این حرف خدا هیتلر رو میبره جهنم چون قتل نفس حرومه و کلی آدم کشته شدن تازه خودکشیم کرده ولی درکل خیلی انسان های رزلی بودن که بصورت پیاپی زنا و دخترا رو مورد آزار جنسی قرار دادن فک کنم یکی از علل نرخ منفی رشد آلمان و افسرده شدن نسبت به دنیا همین حادثه مخوف باشه :-\

 6. وفا گفت:

  در هر جنگی زنان بزرگترین قربانیان هستند. همین جنایت ها الان تو سوریه و عراق داره اتفاق میوفته. فدات بشم امام زمانم که هزار و اندی ساله که تمام این جنایت هارو میبینی و خون گریه میکنی.

 7. هستي گفت:

  واقعا اشکم در اومد فرقی نمی کنه این موضوع مال قدیمه یا جدید اونا بیگانه هستند یا خودی
  مهم دردوتحقیریکه اوناوخانواده هاشون برای اون زمان واحتمالاسالهای پس ازاون تحمل کردند

 8. فیروز گفت:

  تجاوز به هر شکل به لحاظ حقوق انسانی منفور است

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ