تصویر اولین سگ هزارساله مومیایی در مکزیک/ کشف رازهای شکار باستانی

۲۹ آبان ،

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از خبر گزاری مهر، آیساک آکینو انسان شناس مکزیکی این سگ ۱۰۰۰ ساله را در یک موزه منطقه ای در شهر تورئون به نمایش گذاشته است.

سگ ۱۰۰۰ ساله مومیایی شده یکی از اولین ها در نوع خود است که در مکزیک کشف شده و می تواند به باستان شناسان کمک کند اسراری را درباره قبایل باستانی مکزیک فاش کنند

کارشناسان تاریخ از این کشف بسیار هیجان زده شده اند چرا که این کشف احتمال اهلی کردن و استفاده از این حیوان برای شکار را افزایش می دهد

این کشف اولین مورد در نوع خود در مکزیک تلقی می گردد، چرا که پیش از این سگهای مومیایی شده صرفا در مصر و پرو کشف شده بودند.

کارشناسان اعتقاد دارند که این سگ توسط یک قبیله محلی اهلی شده و برای عملیات جستجوی شکار مورد استفاده قرار می گرفته است.

آلخاندرو باتیستا والدسپینو باستان شناس مکزیکی اظهار داشت: کشف سگ مومیایی شده این ایده را تقویت می کنند که سگها بخشی از مراسم تشیع جنازه در میان قبایل این منطقه بوده اند که این امر احتمال اهلی شدن این حیوانات را افزایش می دهد.

این سگ اسرار آمیز قرار است در معرض آزمایشهای مختلفی برای تشخیص سن و نژاد قرار گیرد

کارشناسان اعتقاد دارند این حیوان که در کنار بقایایی صدها انسان و اشیاء باستانی از جمله منسوجات، سبدها، کاسه ها و پیکان (تیر) یافت شده، به صورت طبیعی مومیایی شده است.

یوری دی لا روزا از باستان شناسان مکزیکی اظهار داشت: این اولین سگ مومیایی است که در چنین بافت باستان شناختی کشف شده است. در این مورد می توان مومیایی شدن سگ را طبیعی دانست و سبب آن شرایط خشک و صحرایی است.

پوست روی استخوانها خشک شده و سگ به صورت طبیعی مومیایی شده است.

اندازه های این سگ باستانی به زودی مشخص می گردد و قرار است آزمایشهای اشعه ایکس و کربن برای تشخیص سن دقیق و نژاد آن صورت گیرد.


MehrNews Rss Feed
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ