تلاش‌های بی‌نتیجه برای شکل‌گیری انجمن کاریکاتور

هنر > کاریکاتور
یک هنرمند کاریکاتوریست از به نتیجه نرسیدن تلاش‌ها برای شکل‌گیری انجمن هنرمندان کاریکاتور ابراز نگرانی کرد و گفت: شکل‌گیری این انجمن، فعالیت‌های این بخش را ساماندهی می‌کند.

به گزارش ایرنا، بهمن عبدی افزود: تعدادی از هنرمندان در سال‌های گذشته بارها برای شکل‌گیری انجمن هنرمندان کاریکاتوریست تلاش کردند، اما تا امروز به هیچ نتیجه‌ای نرسیده‌اند.

این هنرمند گرافیست برخی مسائل اداری را از جمله موانع این امر دانست و یادآور شد: البته در این سال‌ها خانه کاریکاتور که نهادی زیر مجموعه شهرداری است به خوبی توانسته به وظایف یک انجمن عمل کند.

وی اضافه کرد: انجمن‌های هنری علاوه بر محفلی برای گردهمایی هنرمندان و هم اندیشی آنها می‌تواند مکان خوبی برای رفع مشکلات صنفی و معیشتی آنها باشد؛ ضمن اینکه این تشکل در موقع نیاز به حمایت از هنرمندان عضو می‌پردازد.

این گرافیست درمورد نبود کار درعرصه مطبوعات برای کاریکاتوریست گفت: البته وقتی که کاریکاتوریست‌ها با مشکلات کاری روبرو هستند، احساس نیاز به انجمن نمی‌کنند؛ ضمن اینکه در پرداخت حق عضویت و یا هزینه‌های راه‌اندازی این تشکل نیز نمی‌توانند مشارکت داشته باشند.

به گفته این هنرمند کاریکاتوریست، وقتی ارتباط کاریکاتوریست با مطبوعات قطع می‌شود، فعالیت این هنرمندان تنها به جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها محدود می‌شود و این امر باعث کمرنگ شدن فعالیت آنها خواهد شد.

وی به نشست اخیر تنی چند از هنرمندان و اعضای انجمن‌های تجسمی اشاره کرد و گفت: به نظر می‌رسد این جلسه باید پیش از این و در روزهای اولیه تصدی حمید شاه آبادی به سمت معاونت امور هنری برگزار می‌شد تا در طی این مدت تعامل بیشتری بین فعالیت این انجمن‌ها و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شکل بگیرد.

وی اضافه کرد: با این حال هرزمان فعالیت انجمن‌های هنری رشد بیشتری پیدا کند و نیازهای فعالان این عرصه برطرف شود، برای هنرمندان مفید خواهد بود.


RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ