توافق ایران و انگلیس برای معرفی کاردار تا ۲ هفته دیگر

ایران > سیاست‌خارجی– ممتازنیوز:
در دیدار نمایندگان ایران و انگلیس در حاشیه مذاکرات هسته‌یی در ژنو دو طرف دربارهٔ روابط دوجانبه گفت‌وگو کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اعزامی به ژنو، در دیدار مجید تخت‌روانچی، معاون اروپا آمریکای وزیر خارجه ایران و سایمون گس، معاون وزیر خارجه انگلیس دو طرف توافق کردند تا در دو هفته آینده کاردار خود در دو کشور را معرفی کنند.

پیش از این ویلیام هیگ، وزیر خارجه انگلیس در تماس تلفنی با دکتر محمدجواد ظریف پیشنهاد داده بود که دو کشور نسبت به تعیین کاردار غیرمقیم در پایتخت‌های دو کشور اقدام کنند.

به گزارش ایسنا، ۸ آذرماه ۱۳۹۰ در پی ورود جمعی از دانشجویان معترض به سفارت انگلیس در تهران، انگلیس به طور یک‌جانبه اقدام به قطع روابط کرد.

پس از آن دولت این کشور اعلام کرد دیپلمات‌هایش را از خاک ایران خارج خواهد کرد و خواست ظرف ۴۸ ساعت دیپلمات‌های ایران از انگلیس خارج شوند.

با تعطیلی سفارت‌های دو کشور، سفارت سوئد در تهران حافظ منافع دولت بریتانیا و درمقابل سفارت عمان در لندن، حافظ منافع دولت ایران شد.

با استقرار دولت تازه در ایران نخست وزیر بریتانیا در نامه تبریک به روحانی نسبت به ارتقای روابط ابراز علاقه کرد.

پس از آن محمد جواد ظریف و ویلیام هیگ، وزیران خارجه دو کشور در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در دیداری معاونان خود را مامور کردند تا موضوع ارتقای سطح روابط را بررسی کنند.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۲نظر ثبت شده
  1. Majied گفت:

    با سلام خواهش میکنم هرچه زودتر راهی بازکنیدتا پدرومادرهایی مثل ماکه میخواهند فرزندشان راببینندبا اینهمه مشکل ویزا گرفتن از کشورهاى دیگه روبرونشن. ماکه میگیم دوهفته دیره اخر همین هفته خیلى خوبه

  2. Majied گفت:

    با سلام خواهش میکنم هرچه زودتر راهی بازکنیدتا پدرومادرهایی مثل ماکه میخواهند فرزندشان راببینندبا اینهمه مشکل ویزا گرفتن از کشورهاى دیگه روبرونشن. ماکه میگیم دوهفته دیره اخر همین هفته

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ