توافق ۵۰۰ میلیون دلاری برای طراحی خودرو توسط یک شرکت چینی

‘مجید هدایت’ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به ابراز علاقه سرمایه گذاران خارجی برای حضور در بازار خودروی ایران، گفت: برای حمایت از تولید داخل تنها در بخش طراحی و نه در تولید، بدنبال جذب مشارکت خارجی ها در تولید خودرو هستیم که در این خصوص توافقی سه جانبه با مشارکت ایدرو، یک شرکت چینی و خودروسازی بهمن صورت گرفته است.

وی افزود: طبق این توافق ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی برای طراحی خودروی ایرانی در نظر گرفته شده و از آنجا که محوریت این کار با بخش خصوصی(گروه خودروسازی بهمن) می باشد، انتظار می رود این گروه خودروسازی هر چه سریعتر در جهت اجرایی شدن این توافق اقدام کند.

هدایت همچنین در خصوص برنامه های ایدرو برای جذب سرمایه گذاری خارجی در سال جاری، بیان داشت: سال گذشته تلاش زیادی برای جذب سرمایه گذاری خارجی انجام و سرفصل هایی که زمینه این سرمایه گذاری در آنها وجود دارد، تعریف شد.

وی ادامه داد: در سال گذشته دو سرمایه گذاری با مشارکت شرکت های خارجی برای پیستون سازی و تولید پارچه انجام شد که سرمایه گذاری پیستون سازی با شرکت ایتالیایی و سهم ۲۰ درصدی سرمایه گذاری خارجی و پروژه تولید پارچه نیز با یک برند مطرح ترکی انجام شد.

رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع خاطر نشان کرد: در راستای جذب سرمایه گذاری خارجی پیشنهادهایی در حوزه جی تی ال و تولید متانول به صورت مشترک انجام شده است.

وی ادامه داد: در سال جاری در حوزه ICT مجوزی از دولت اخذ شده است که در پروژه ارتباط فیبر تا منازل انجام می شود و تفاهم نامه لازم با طرف خارجی نیز به امضا رسیده است که در آن سرمایه گذار خارجی چند ۱۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خواهد کرد.

اقتصام**۳۹۱۷**۱۵۹۴

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۱۳۵۴۲۶


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *