تولید ۱۴داروی نوترکیب دنیا در ایران/ صادرات داروی نوترکیب

۱۰م دیماه ،

به گزارش خبرنگار مهر، حمید رضا امیری نیا در دومین همایش ملی مدیریت فناوری در سالن همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما اظهار داشت: تعداد شرکت‌های دانش بنیان در حوزه زیست فناوری به ۱۸۰ رسیده و امیدواریم تعداد این شرکت‌ها به ۴۰۰ شرکت برسد.

وی دربارهٔ تولید علم در کشور گفت: هم اکنون ۱۴۰ دانشگاه و مرکز تحقیقاتی در کشور فعالیت می‌کنند کە در بین ۴۶ کشور جهان رتبه ۱۴ به ایران اختصاص یافته است.
 

رئیس مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری با اشاره به تولید داروهای نوترکیب در کشور گفت: در حال حاضر در دنیا ۲۰ نوع داروی نوترکیب تولید می‌‌شود کە از این تعداد ۱۴ نوع آن در ایران تولید و بخشی از آن صادر می‌شود.
 

امیری نیا شرایط امروز ایران را شرایط تاریخی عنوان کرد و گفت: ایران در زمره جوانترین کشورهای جهان قرار دارد و تنها ۱۵ سال زمان برائ توسعه فناوری وقت  دارد، از سوی دیگر برائ توسعه هر نوع فناوری نیاز به بودجه و امکانات لازم و نیروی انسانی است بنابراین می‌بایست از این فرصت تاریخی بهره برد.
 

وی افزود: اگر نتوانیم از این فرصت و نیروی انسانی بهره ببریم دیگر کشورها ازاین فرصت استفاده می‌کنند.
 

به گفته امیری نیا تحریم‌ها در عصر کنونی شرایطی مانند شرایط جنگ در قبل را در کشور ایجاد کرده است و سبب ایجاد روحیه خودکفایی و خودباوری در کشور شده است.
 

رئیس مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری در همایش مدیریت فناوری اعلام کرده بود که از ۲۰ داروی نوترکیب دنیا ۱۴ دارو در ایران تولید می‌شود کە تیتر خبر به این وسیله اصلاح می‌شود.


MehrNews Rss Feed
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ