جزییات تکمیل ظرفیت آزمون دکتری اعلام شد/آغاز مصاحبه از شنبه

به گزارش تفسیری ممتازنیوز به نقل از خبر گزاری ایسنا در تاریخ ۴ شنبه ۱۷ آبان ۹۱،

118-13.jpg

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به اعلام نتیجه اولیه مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری، گفت: حدود ۵ هزار و ۲۴ نفر برای انجام مصاحبه به دانشگاه‌ها معرفی شده‌اند.

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به انتشار یافتن اسامی معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org، اظهارکرد: در مرحله تکمیل ظرفیت در نهایت یک هزار و ۶۳۳ داوطلب پذیرفته می‌شوند.

وی ادامه داد: معرفی شدگان برای مصاحبه باید از ۲۰ آبان به دانشگاه‌ها مراجعه نمایند.

وی با بیان اینکه معرفی شدگان مرحله مصاحبه حداکثر در ۴ کد رشته محل برای انجام مصاحبه معرفی می‌شوند، تصریح نمود: عدم مراجعه برای شرکت در مراحل مصاحبه، به منزله انصراف داوطلب از پذیرش در کد رشته ‌محل یا کد رشته ‌محل‌های انتخابی مربوط تلقی می‌شود.

وی افزود: داوطلبانی که اسامی آنان در پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به عنوان معرفی شده یک و یا چند کد رشته محل از رشته امتحانی مربوط درج شده، باید پیش از مراجعه به محل مصاحبه برای هریک از موسسات مبلغ ۲۵ هزار تومان پرداخت و اصل فیش واریز شده را به همراه مدارک مورد نیاز به همراه داشته باشند و آن را هنگام شرکت در مصاحبه به مسوول ذیربط تحویل دهند.

توکلی با اشاره به وقت گزینش نهایی در هر کد رشته محل اعلام شده برای داوطلبان، تصریح نمود: داوطلبانی در این مرحله شرکت داده خواهند شد که نمره مصاحبه آنان توسط موسسه ذیربط به سازمان اعلام شود و داوطلبانی که نمره‌ای برای مصاحبه آنان اعلام نشود از پذیرش در کد رشته آن موسسه حذف می‌شوند.

وی افزود: آن دسته از داوطلبانی که در مصاحبه مرحله تکمیل ظرفیت شرکت و پس از گزینش نهایی در ردیف پذیرفته‌شدگان نهایی دوره دکتری سال ۹۱ اعم از دوره‌های روزانه، شبانه، پیام نور، غیرانتفاعی و یا بین‌الملل قرار گیرند، مجاز به شرکت در آزمون دکتری سال نخواهند بود.

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به پرداخت ۱۷ هزار تومان برای بررسی صلاحیت‌های عمومی، گفت: کلیه داوطلبانی که اسامی آنها در ردیف معرفی‌شدگان برای انجام مصاحبه در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی قرار گرفته باید به منظور تکمیل فرم بررسی صلاحیت‌های عمومی با مراجعه به لینک مربوط که در ذیل کارنامه داوطلبان در پایگاه اینترنتی سازمان قرار دارد از امروز تا ۲۲ آبان ماه فرم بررسی صلاحیت عمومی را تکمیل و کد پیگیری دریافت نمایند.

وی با بیان اینکه داوطلبانی که نسبت به تکمیل فرم بررسی صلاحیت‌های عمومی اقدام نکنند از گزینش نهایی حذف خواهند شد، تصریح نمود: داوطلبانی که اسامی آنان در مرحله اولیه (در خرداد ماه ۹۱ ) در ردیف معرفی‌شدگان برای مصاحبه قرار داشته، و فرم بررسی صلاحیت‌های عمومی را تکمیل و آن را از طریق پایگاه اینترنتی به سازمان ارسال نموده‌اند، نیازی به تکمیل فرم مجدد و پرداخت بها ندارند./

مشاور عالی سازمان سنجش در خاتمه اظهار نمود:‌نتایج نهایی مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری ۹۱ هفته دوم دی ماه اعلام خواهد شد.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ