«حاج رضا» سر تیم لبنانی حفاظت از سفارت و پنج تن از نیروهای محلی به شهادت رسیدند

جزئیات تازه از اتفاق تروریستی امروز بیروت

ایران > سیاست‌خارجی– ممتازنیوز:
بر اثر عملیات تروریستی امروز مقابل سفارت ایران در بیروت، شش نفر از نیروهای محلی سفارت جمهوری اسلامی ایران از جمله سر تیم حفاظت از سفارت به شهادت رسیدند.

به گزارش فارس در لبنان، منابع مطلع و نزدیک به سفارت ایران در بیروت اعلام کردند که سر تیم حفاظت از سفارت در بیروت بنام «رضوان فارس» معروف به «حاج رضا» و محافظ شخصی سفیر پس از ممانعت از ورود شخص انتحاری نخست به داخل سفارت و تیراندازی به سمت وی در جریان انفجار به شهادت رسیده است.

ماجرا از این قرار بوده که بعد از انفجار نخست که عامل انتحاری نتوانسته خود را به سمت درب سفارت برساند، مسئولان حفاظت خود را بلافاصله به درب سفارت در خیابان اصلی محل وقوع انفجار رسانده‌اند. در زمانیکه انفجار دوم به وقوع پیوست، حاج رضا و چندین نفر از تیم حفاظت از سفارت نیز در محل حاضر بوده و به شهادت می‌رسند.

این منابع همچنین اعلام کردند که قبل از انفجار دوم، یک تانکر آبرسانی که بطور اتفاقی از خیابان عبور می‌کرده، راننده آن بعد از ملاحظه درگیری و انفجار نخست، تانکر را مقابل درب سفارت رها کرده و فرار می‌کند که البته در حین درگیری کشته می‌شود.

انفجار دوم که بر اثر یک خودروی بمبگذاری شده اتفاق افتاد، عامل انتحاری سعی داشته وارد سفارت شود اما باقی ماندن تانکر آبرسانی مقابل درب سفارت مانع از ورود خودروی بمبگذاری شده به داخل سفارت شده و خودروی بمبگذاری شده بعد از برخورد با تانکر آبرسانی منفجر می‌شود.

شدت این انفجار به حدی بوده‌است که تخمین زده می گردد حدود ۲۰۰ کیلو تی‌ان‌تی در این خودرو جاسازی شده بوده و منجر به شهادت نزدیک به ۲۳ نفر از اعضای تیم حفاظت و اشخاص حاضر در صحنه درگیری شده و نزدیک به ۲۰۰ نفر نیز زخمی بر جا گذاشته‌است.

تازه ترین خبرها از بیروت حاکی است،بر اثر شدت جراحات ، سه نفر از مجروحان اتفاق نیز به شهادت رسیدند.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ