حاشیه‌های از روز استثنایی ثبت‌نام نامزدهای ریاست جمهوری

۱۹اردیبهشت،

سومین روز ثبت‌نام کاندیداهای ریاست جمهوری که از صبح امروز آغاز شد با حاشیه هایی هم همراه بود. غلامرضا آقایی که از قم برائ ثبت‌نام به تهران آمده بود متولد سال ۱۳۴۱ و دیپلمه ریاضی است.و آقایی دست‌فروشی و کاسبی را شغل و پیشه‌اش معرفی کرد و گفت: من یک ساعت وقت می‌خواهم تا برنامه‌هایم را برائ سران مملکت بازگو کنم.

غلامرضا که می‌گفت ۴ دختر دارد چهارمین دوره است که در انتخابات ثبت‌نام می کند و به نقل از خودش در سیاست و دیانت تک است. غلامرضا که بر اثر پوشیدن لباس‌های متعدد بین همدیگر سوژه خبرنگاران و عکاسان شده بود در مورد سبب پوشیدن لباس‌های بسیار گفت: من سردم است و برائ اعصابم مجبورم که ده دوازده لباس روی هم بپوشم؛ البته الان بسیار از لباس‌هایم را درآورده‌ام و در در کیسه‌ای که در دستم است گذاشته‌ام. غلامرضا همچنین گفت که هر روز که صبح از خواب بیدار می‌شود کتاب جغرافیایی کلاس دوم راهنمایی را می‌خواند تا اعصابش آرام شود.

قاسمعلی فلاحیان ۵۱ ساله دیگر کاندیدی بود که امروز به ستاد انتخابات وزارت کشور آمده بود. قاسمعلی خود را دانشجوی NBAو بازنشسته نیروی دریای با درجه سرتیپ ۲ معرفی کرد. این متقاضی ثبت‌نام در انتخابات انضباط اقتصادی را مهمترین برنامه‌اش عنوان کرد و گفت: که از احمدی‌نژاد به عنوان مشاور استفاده می‌کنم.

قاسمعلی فلاحیان در پاسخ به این سوال که آیا نسبتی هم با آقای فلاحیان دارید گفت: آقای فلاحیان برادر من است؛ البته وی از حضور همزمان برادرش! در ستاد انتخابات وزارت کشور برائ ثبت‌نام اظهار بی‌اطلاعی کرد.

بهروز وثوقی‌راد یا همان قیصر لیدرهای فوتبال ایران که در روز اول ثبت‌نام‌ها حاشیه‌ساز شده بود امروز هم پشت در وزارت کشور پرسه می‌زد. وقتی به سراغ وی رفتیم و سبب پرسه زدنش را پرسیدیم گفت که منتظر یکی از دوستان فیلم‌سازش است.

همزمان با ثبت‌نام خرازی در ستاد انتخابات، تعداد بسیاری که ملبس به لباس‌های محلی از اقوام مختلف بودند پشت در وزارت کشور حضور یافتند و حمایت‌شان را از خرازی اعلام کردند.

مهدی رحیمی متولد ۱۳۵۹ و کارمند وزارت ورزش هم امروز برائ ثبت‌نام به وزارت کشور آمد. وی مدرکش را معادل فوق‌لیسانس کشتی‌رانی عنوان کرد و اظهار داشت: از سال ۸۸ برنامه‌هایم را تدوین کرده‌ام و می‌خواهم مسائل معیشتی را حل کنم.

البته امروز سومین خانم هم برائ ثبت‌نام به ستاد انتخابات وزارت کشور آمد ولی هیچ پاسخی به خبرنگاران نداد و در پاسخ به اصرار فراوان خبرنگاران گفت که بعد از تایید صلاحیتم صحبت می‌کنم.

محمدهاشم آخوندی هم که می‌گفت پزشک است امروز به وزارت کشور آمد. وی می گفت که هیچ نگاهی به ریاست جمهوری ندارد و فقط برائ استفاده از پوشش رسانه‌ای در وزارت کشور حاضر شده‌ام تا بعضی مسائل را اعلام کنم. البته محمدهاشم گفت که در سال ۸۴ هم تفننی در انتخابات شرکت کرده است.

کریمی زمانی ۳۹ ساله و ملبس به لباس روحانیت هم امروز در ستاد انتخابات حضور یافت. وی که می‌گفت دو دوره در انتخابات ثبت‌نام کرده تاکید داشت که دین از سیاست جدا نیست.

وی که خود را اصولگرا می‌دانست برنامه‌هایش تحت عنوان اصلاحات اسلامی را به خبرنگاران نشان داد.

عباسعلی خوشنویسان ۵۲ ساله تقریبا عصبانی‌ترین نامزدی بود که در این دوره برائ ثبت‌نام به ستاد انتخابات وزارت کشور آمد.

وی که به صدای بلند و گاها الفاظ خارج از عرف سخن می‌گفت: اظهار داشت من آنقدر پول دارم که برائ پول هم نیامده‌ام. وی معتقد بود که رئیس‌جمهور ایران از این به بعد باید انگلیسی صحبت کند چرا که رسانه های خارجی سخنان او را تحریف می‌کنند.

محمد شربتیان پیرمرد عصا به دستی بود که می‌گفت متولد ۱۳۱۷ است و در جمع خبرنگاران گفت که برائ انجام برنامه‌هایم شرافتم را گرو می‌گذارم. آقای شربتیان خطاب به خبرنگاران گفت که هر کسی که می‌خواهد عروسی بگیرد فعلا می‌تواند از حیات ویلای من که در پردیس کرج است استفاده کند.

فردی که خود را محسن کوثری دانشجوی دکترای علوم سیاسی معرفی می‌کرد هدفش از ثبت‌نام برائ حضور در انتخابات ریاست جمهوری را خدمت به مردم عنوان کرد.

وی که به نقل از خود از استان گلستان برائ ثبت‌نام به وزارت کشور آمده بود اظهار داشت: وقتی دیدم احمدی‌نژاد کشور را به اینجا رسانده من هم تصمیم گرفتم رئیس‌جمهور شوم.

این فرد هدف دیگر خود برائ نامزدی در انتخابات را برقرار رابطه با غربی‌ها برشمرد.

فرد دیگری که از خبرنگاران خواست وی را مهندس و دکتر خطاب نکنند و اعلام کرد که وی رمضانعلی ایرانی‌الاصل نام دارد.

وی با بیان اینکه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بایستی از قانون اساسی مطلع باشند، تصریح کرد: باید از نامزدها دربارهٔ قانون سؤال شود.

علیرضا هاشمیان‌پور ۲۲ ساله از تهران فرد دیگری بود که با حضور در ستاد انتخابات کشور برائ نامزدی در انتخابات ثبت‌نام کرد.

وی نابود کردن آمریکا و پیروی از ولایت فقیه و خدمت صادقانه را از جمله اهداف خود برشمرد.

هاشمیان پور همچنین بخشی از کابینه خود را معرفی کرد که بر اساس گفته وی محمود احمدی‌نژاد معاون اول، مرضیه وحید دستجردی وزیر بهداشت، حبیب کاشانی وزیر آموزش و پرورش و عابدینی وزیر ورزش بود.

این فرد همچنین با بیان اینکه خدا نکند خاتمی و هاشمی در کابینه‌ام حضور داشته باشند حمایت خود را از قالیباف، ولایتی و حداد عادل اعلام کرد.

بر اساس این گزارش جوانان ۲۲ ساله‌ای که عنوان می‌کرد محمدحسین معدنچی نام دارد سبب حضور خود را اینگونه عنوان کرد که برائ کسب تجربه و حضور جدی‌تر در دوره‌های بعدی به صحنه آمده است.

همچنین فردی که خود را سردار شیمیایی جنگ تحمیلی به خبرنگاران معرفی کرد پس از اینکه مسئولان ستاد انتخابات به سبب نقص مدرک از وی خواستند با کامل کردن مدارک برائ ثبت‌‌نام اقدام کند با ناراحتی دچار تشنج شد که به وسیله مسئولان وزارت کشور به حالت عادی درآمد.

همچنین فردی ۴۵ ساله با نام اصغر قدیمی با حضور در وزارت کشور برائ کاندیداتوری در انتخابات ثبت‌نام کرد.

وی خود را دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم سیاسی و مدافع و حامی محسن رضایی عنوان کرد و گفت: بنده اگر به قدرت برسم علی‌اکبر ولایتی را به عنوان وزیر امور خارجه، قالیباف را به عنوان وزیر دفاع در کابینه خود به کار می‌گیریم و از احمدی‌نژاد استفاده نخواهم کرد.

وی همچنین بهره‌گیری از اساتید و نخبگان را از جمله برنامه‌های خود برشمرد و تأکید کرد که هزینه تبلیغات انتخاباتی خود را به وسیله اعلام شماره حسابی تأمین خواهد کرد. شعار انتخاباتی این فرد دولت حمایتگر و نظاره‌گر است.
 

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *