حدادعادل: تاکنون کسی برای حضور در ائتلاف ۱+۲ درخواست حضور نکرده است

۲۰فروردین۱۳،

25-273.jpg

یک عضو ائتلاف ۱+۲ گفت: تاکنون کاندیدایی درخواستی برای حضور در ائتلاف‌شان نداشته است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلامعلی حدادعادل در حاشیه مراسم تشییع مرحوم یحیی‌زاده در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که آیا کاندیدایی درخواست حضور در ائتلاف ۱+۲ را داشته است؟ گفت که تاکنون کاندیدایی درخواست حضور نداشته و از طرفی ما هم از کسی برای حضور در ائتلاف درخواستی نکرده‌ایم.

وی در پاسخ به این پرسش که طبق گفته کاظم جلالی رییس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت قرار بود نامزد نهایی ائتلاف پیشرفت تا ۲۰ فروردین اعلام شود بر این اساس تکلیف چیست؟ گفت: ما هنوز تاریخی در این رابطه اعلام نکرده‌ایم. این موضوع در دست بررسی است که در نهایت نتیجه را اعلام می‌کنیم.

رییس فراکسیون اصولگرایان مجلس در مورد اینکه گزینه ائتلاف پیشرفت قبل و یا بعد از ثبت‌نام می‌شود، گفت: در مورد این مساله هم تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

حدادعادل ادامه داد: مسائلی که در مورد گزینه ائتلاف پیشرفت گفته می‌شود بیشتر گمانه‌زنی رسانه‌ای است و هنوز نتیجه ائتلاف و زمان اعلام نتیجه نیز مشخص نیست. مهم آن است که اصل ائتلاف برقرار است و ما اکنون در مسیر انتخاب رو به جلو پیش می‌رویم.

وی در واکنش به این پرسش که طبق گفته باهنر، درب ائتلاف پیشرفت به روی سایر کاندیداها بسته است، گفت: کاندیداهایی که قصد ورود به ائتلاف دارند باید حداقل رای را داشته باشند. اگر کاندیدای دیگری این حداقل رای را داشته باشد ما نیز از آن دعوت خواهیم کرد.

رییس فراکسیون اصولگرایان مجلس تاکید کرد:‌ هر کاندیدای اصولگرایی که در نظرسنجی‌ها یک رای حداقلی داشته باشد ما در خدمتش خواهیم بود، ولی البته تاکنون از کسی برای حضور در ائتلاف درخواست نکرده‌ایم.

حدادعادل در عین حال تاکید کرد: هر اصولگرایی که حداقل رای را داشته باشد می‌تواند جزو ائتلاف باشد.

وی ادامه داد: نظرسنجی‌ها و میزان رای کاندیداها یکی از معیارها برای حضور در ائتلاف پیشرفت است که این معیار در تصمیم‌گیری‌ها بسیار مهم به شمار می‌آید.

رییس فراکسیون اصولگرایان مجلس همچنین در مورد موضع این فراکسیون برای انتخابات ریاست‌جمهوری آینده،‌گفت: هنوز فراکسیون در این رابطه اعلام موضع نکرده است؛ چرا که در اداور قبل نیز فراکسیون‌ها کمتر در مورد انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام موضع می‌کردند. در این دوره هم ما موضع مشخصی نداریم.

وی افزود: نمایندگان فعلا به تشخیص خودشان عمل می‌کنند و هنوز تصمیم جمیع فراکسیون گرفته نشده است.

ادامه دارد …


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ