حذف کنکور از دانشگاه‌آزاد

۵شنبه ۱۱م آبان به نقل از منبع ذکر شده در انتهای خبر در پورتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

کنکور دوره‌های کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی از امسال حذف می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دیروز با حضور در غرفه روزنامه همشهری در نوزدهمین جشنواره مطبوعات اعلام نمود: کنکور کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد نیز به‌احتمال قوی از بهمن امسال یا نهایتا از مهر‌ماه سال آینده حذف می‌شود.به گفته فرهاد دانشجو کنکور کاردانی در دانشگاه آزاد اسلامی از امسال حذف شد و به تاریخ پیوست. او در پاسخ به پرسش همشهری درباره محقق‌شدن وعده کاهش شهریه‌های دانشگاه آزاد نیز اظهار نمود:

برای همه دانشجویان تازهالورود دوره‌های کاردانی امسال نه‌تنها ۱۵درصد افزایش شهریه نداشتیم بلکه ۲۰درصد هم کاهش شهریه داشتیم و در واقع ۳۵درصد کاهش شهریه داشته‌ایم.رئیس دانشگاه آزاد افزود: برای همه دانشجویان تازهالورود کارشناسی ناپیوسته نیز همانند دانشجویان دوره‌های کاردانی عمل شد و نه‌تنها ۱۵درصد افزایش شهریه نداشتیم بلکه ۲۰درصد کاهش شهریه داشتیم. دانشجو درباره شهریه سایر دانشجویان نیز گفت:

برای ۹۰درصد دانشحویان که دانشجویان سال‌های پیشی ما می باشند نیز هیچ افزایش شهریه‌ای نداشته‌ایم و این کاهش شهریه‌ها در حالی است که افزون بر افزایش شهریه‌ها در سایر دانشگاه‌های غیردولتی و شبانه، نرخ‌ها نیز افزایش یافته است. او اظهار نمود: برای دانشجویان تازهالورود به جز کاردانی نیز تنها پنج درصد افزایش شهریه داشتیم، یعنی دانشجویی که در هر ترم ۶۰۰هزار تومان می‌پرداخت فقط ۳۰هزار تومان افزایش شهریه داشته‌ایم و البته این یعنی ۱۰درصد کاهش شهریه نسبت به سال‌های پیش.

رئیس دانشگاه آزاد درباره گسترش واحدهای علوم و تحقیقات گفت: ۳۱واحد مجوز نداشت که با هماهنگی‌های رئیس واحد علوم تحقیقات تهران و معاون آموزشی دانشگاه آزاد یا مسئولان وزارت علوم، ‌اکنون همه ۴۲واحد علوم تحقیقات از نظر شبکه مجوز دارند. دانشجو اظهار نمود: رشته‌های واحد علوم تحقیقات کم است و بعضی هم رشته ندارند که توسعه رشته‌ها در واحدهای علوم تحقیقات در دستور کار دانشگاه آزاد است. او درباره بازنگری در رشته‌ها و ایجاد رشته‌هایی که نیازهای جامعه را برطرف نمایند اعلام نمود: ‌معاونت آموزشی دانشگاه، معاونان آموزشی واحدها و هیأت رئیسه دانشگاه آزاد رشته‌ها بررسی می‌کنند و مورد بازنگری قرار می‌دهند و رشته‌هایی‌ که چند سال است نیازی به آنها نمی باشد یا بدون متقاضی می باشند را با رشته‌هایی که بیشتر مورد نیاز است و میان رشته‌ای می باشند جایگزین می‌کنند.

طبقه بندی: خبرها مهم   |   تعداد بازدید: ۹۹ نفر   |   تاریخ انتشار یافتن: پنجشنبه ۱۱ آبان
برچسب: , حذف کنکور, کنکور دانشگاه‌آزاد

مجله اینترنتی عکس ، دانلود اهنگ ، اس ام اس ، خبرها روز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ