«حریم سلطان» و «عشق ممنوعه» در نمایشگاه کتاب!

۱۱اردیبهشت،

وزیر ارشاد: قطعا اگر کتاب‌ها مجوز چاپ نداشته باشند و در نمایشگاه عرضه ‌شوند، با ناشران آن‌ها برخورد می‌کنیم، ولی اگر مجوز نشر گرفته اند و در حال عرضه در نمایشگاه می باشند، نشان می دهد که قبلا در بررسی کتاب‌ها از سوی مسؤولان کوتاهی صورت گرفته است.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دربارهٔ‌ی عرضه‌ی کتاب‌های «حریم سلطان» و «عشق ممنوعه» در نمایشگاه کتاب تهران پاسخ داد.
سیدمحمد حسینی دربارهٔ انتشار یافتن و عرضه کتاب‌های «حریم سلطان» و «عشق ممنوعه» بر اساس سریال‌های ماهواره‌یی شبکه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور در نمایشگاه کتاب تهران، گفت: در نمایشگاه کتاب گروهی برائ نظارت بر این‌گونه مسائل وجود دارد. قطعا اگر کتاب‌ها مجوز چاپ نداشته باشند و در نمایشگاه عرضه ‌شوند، با ناشران آن‌ها برخورد می‌کنیم، ولی اگر مجوز نشر گرفته اند و در حال عرضه در نمایشگاه می باشند، نشان می دهد که قبلا در بررسی کتاب‌ها از سوی مسؤولان کوتاهی صورت گرفته است.

او همچنین در پاسخ به خبرنگار ایسنا دربارهٔ‌ی کتا‌ب‌های ناشران خارجی که در گمرک مانده و هنوز ترخیص نشده است، گفت: در این زمینه گمرگ قول همکاری داده است. کتاب‌های ناشران خارجی به تدریج به نمایشگاه رسیدند و در روزهای آینده هم اگر کتابی مانده باشد، ترخیص خواهد شد.

حسینی در پاسخ به سؤالی دربارهٔ‌ی استقبال نکردن مردم از غرفه‌هایی چون بازار جهانی کتاب و دیگر غرفه‌هایی که حالت نمایشگاهی دارند نیز گفت:‌ مردم بیش‌تر به دنبال خرید می باشند و بسیار به دیدن غرفه‌هایی که جنبه‌ی نمایشگاهی دارند، نمی‌آیند.

وزیر ارشاد همچنین دربارهٔ‌ی ارائه‌ی کتاب‌های منتشرشده یک سال اخیر در سالن یاس گفت: در این سالن ۶۰۰۰ اثر تازه ارائه شده است. امسال در این سالن کتاب‌های بخش خصوصی هم اضافه شده و کمبودهای سال قبل جبران شده است. به طور کلی تنوع کاری سالن یاس بیش‌تر از سال قبل است و در این زمینه هر سال رو به تکامل هستیم.

او در ادامه دربارهٔ میزان استقبال مردم از نمایشگاه کتاب گفت: ‌روز قبل ۲۵۰ هزار نفر از نمایشگاه بازدید کردند که با توجه به روزهای ابتدایی گشایش نمایشگاه، استقبال خوبی بوده است. اما ممکن است به خاطر تغییراتی که امسال در فضای نمایشگاه به وجود آمده و اضافه شدن فضا مثل هر سال شاهد غلغله‌ی جمعیت نباشیم.

منبع: ایسنا


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ