حضور ۲۰ کشور در جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی جوانان

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از مرکز هنرهای تجسمی، هنرمندان جوان کشورهای اتریش، سوئد، مجارستان، کره جنوبی، پاکستان، ارمنستان، گرجستان، تانزانیا، قزاقستان، سوریه، افغانستان، تاجیکستان، تونس، ترکیه، سنگال، زیمبابوه، کنیا، قرقیزستان و بنگلادش به همراه هنرمندان جوان کشورمان در نوزدهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی جوانان شرکت می‌کنند.

نوزدهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی جوانان در رشته های طراحی، نقاشی، ارتباط تصویری، حجم، کاریکاتور، نگارگری، خوشنویسی، عکاسی و تصویرسازی در گروه سنی ۱۶ تا ۲۵ سال ۱۴ تا ۱۷ شهریورماه جاری در گرگان برگزار می شود.

در این جشنواره هنرمندان جوان برگزیده های استانی از ۳۱ استان کشور در ۹ رشته هنری در کارگاه های جشنواره به رقابت می پردازند.

نوزدهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی جوانان با شعار ‘هنرمند جوان و بیداری’ برگزار می شود و بیش از ۲۵ هنرمند کار هنرمندان جوان را در طول برگزاری کارگاه های جشنواره بررسی و داوری می کنند.

غلامرضا منتظری؛ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان، دبیر نوزدهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی جوانان و سعید فلاح فر، دبیر هنری این جشنواره هستند.

استان گلستان در این دوره برای پنجمین سال میزبان جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی جوانان است.

جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی جوانان از سوی مرکز هنرهای تجسمی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان، موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می شود و استان گلستان برای پنجمین سال میزبان این جشنواره است.

فراهنگ**۹۱۷۳**۱۵۸۸

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۳۰۴۹۹۱


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ