حمله به حساب دهها هزار ایرانی در جیمیل

۲۳خردادماه،

سایت گوگل مالک پایگاه اینترنتی ایمیل “جی میل” از جاسوسی گسترده علیه کاربران این پایگاه اینترنتی در سه هفته اخیر در ایران خبر داد.

سایت گوگل مالک پایگاه اینترنتی ایمیل “جی میل” از جاسوسی گسترده علیه کاربران این پایگاه اینترنتی در سه هفته اخیر در ایران خبر داد.

خبرگزاری یونایتدپرس گزارش داد، گوگل گفت: در طول سه هفته اخیر با بسیاری از اقدامات برای هک حساب دهها هزار نفر از شهروندان ایرانی مقابله کردیم و مانع از هک آنها شده ایم.

این شرکت اضافه کرد: منبع این حملات هکری، ایران است. این تعداد اقدام برای هک حساب های جی میل، نشان دهنده یک رکورد در عملیات مقابله با هک در منطقه است.

گوگل افزود: زمان این حملات هکری و اشخاص مورد هدف نشان می دهد که این حملات با انگیزه سیاسی است.

براساس این گزارش، نرم افزار مرورگر “کروم” وابسته به گوگل در کشف هک گروهی علیه حساب های جی میل سهم داشت. این عملیات هکری بسیار پیچیده نبود. در این اقدام، کاربران جی میل با ایمیل ناشناس روبه رو می شوند که در آن لینک پایگاه اینترنتیی قرار داده شده است و از آنها خواسته می گردد تا برای بهتر شدن فعالیت جی میل، این لینک را کلیک کند.

با کلیک کردن روی این لینک، صفحه جعلی “جی میل” باز می گردد که از این طریق رمز عبور کاربران، دزدیده می گردد.

گوگل همچنین اعلام کرد بر حفظ امنیت کاربران خود تاکید دارد و این هک را به کاربران خود اطلاع داده است.

گوگل به کاربرانش به ویژه آنهایی که در ایران می باشند خواست اقدامات بیشتر حفاظتی را برای امنیت و حفاظت از حساب کاربری خود داشته باشند.

جی میل سرویس پست الکترونیک (ایمیل) گوگل است که از سال ۲۰۰۴ آغاز به کار کرد و تعداد کاربران آن در ژوئیه سال ۲۰۰۹ به ۱۴۶ میلیون نفر و در ژوئن ۲۰۱۲ نیز به ۴۲۵ میلیون کاربر رسیده بود.

منبع:عصر ایران


باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن