خانه دار شدن ۳۱۰ هزار نفر از طریق فرابورس

گردآوری توسط گروه عمران ممتازنیوز

http://www.bananews.ir/آمارهای موجود از معاملات اوراق تسهیلات مسکن نشان می‌دهد که فرابورس نقش مهمی در خانه دار شدن مردم داشته و تاکنون ۳۱۰ هزار نفر از طریق خرید اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس خانه دار شده‌اند.

به گزارش ممتاز (BanaNews.ir) معاملات اوراق تسهیلات مسکن از نیمه‌دوم سال ۱۳۸۹در فرابورس و با قیمت ۷۲ هزار و ۵۰۰ تومان آغاز شد و از آن زمان تاکنون ۲۰ میلیون و ۵۵۵ هزار برگه اوراق تسهیلات مسکن به ارزش ۱۱هزار و ۷۷۱میلیارد ریال در فرابورس داد و ستد شد و تاکنون ۳۱۰هزار نفر برگه‌های خریداری شده را به وام تبدیل کرده‌اند.

طبق آمارهای موجود اولین برگه اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس ۷۲هزار و ۵۰۰ تومان مبادله شده ولی قیمت این اوراق به مرور زمان واقعی شده و در حال حاضر به ۳۸ هزار تومان رسیده است و تاکنون ۱۲میلیون و ۳۳۶ هزار برگه از این اوراق به وام تبدیل شده است.

بر اساس آمارهای موجود تاکنون ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان وام اوراق تسهیلات مسکن از طریق فرابورس خریداری شده و به همین میزان تأمین مالی برای خرید خانه از طریق فرابورس صورت گرفته است.

اوراق تسهیلات مسکن یا وام مسکن برگه‌های ۵۰۰ هزار تومانی است که اشخاص برای خرید خانه از آن استفاده کرده و با خرید ۴۰برگه ۵۰۰هزار تومانی و ارائه آنها به بانک مسکن می توانند ۲۰ میلیون تومان وام دریافت کنند.

بنانیوز – ممتاز، خبرها صنعت ساختمان کشور، عمران – معماری – شهرسازی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ