خرید میلیاردی سکه و ارز توسط یک بانک

خبرگزاری فارس: یک مقام مسئول در شبکه بانکی از خرید میلیاردی سکه و ارز توسط یک بانک در بازار آزاد خبر داد. 

این مقام مسئول شبکه بانکی با اشاره به تشدید نوسانات ارزی طی ماه‌های اخیر در بازار اظهار داشت: این بانک در اقدامی عجیب و تأمل‌برانگیز در این مدت دست به خرید سکه و ارز در این بازار پر التهاب زده است.

وی با بیان اینکه مدیر عامل بانک مذکور در بهبوهه التهاب و نوسانات شدید ارزی اقدام به خرید میلیاردی ارز در بازار کرده گفت:‌ این حجم از خرید بی‌تاثیر بر نوسانات قیمتی بازار ارز نبوده است.

دامن زدن به نوسانات شدید قیمت در بازار ارز، تاثیرات منفی بسیاری در رونق تولید و افزایش قیمت کالا در سطح کشور داشته و باعث شده طی ماههای اخیر افراد بسیاری با دسترسی به اطلاعات پنهان اقتصادی، در بازار سودهای میلیاردی به جیب زنند.

اقدام این بانک در خرید میلیاردی ارز با هر عنوانی که صورت گرفته باشد دلیل منطقی و توجیه اقتصادی ندارد و در صورت نیاز‌ ارزی این بانک برای مبادلات و معاملات خارجی می‌تواند بخش قابل توجه آن را از طریق بانک مرکزی تامین کند اما خرید ارز از بازار صرافان به صورت عمده و کلان شائبه سودجویی و تحقق اهداف مد نظر مدیران ارشد این بانک را به همراه دارد و این اقدام با رسالت و وظایف این بانک مغایر است.

همچنین طی چند روز گذشته رییس قوه قضاییه به اخلالگران بازار ارز هشدار داد که دستگاه قضایی به هیچ‌وجه تحمل نخواهد کرد که عده‌ای سودجو در شرایط موجود، با ایجاد التهاب در بازار ارز موجب وارد آمدن فشار به مردم شوند و قطعاً این افراد شناسایی و برخورد قاطعانه با سودجویان و اخلالگران ارزی ادامه خواهد داشت.


مجله اینترنتی برترین ها سبک زندگی سلامت دکوراسیون موفقیت کودک

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *