خودرویی‌ها در لیست شرکتهای پرفروش تنزل کردند

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

امروز در مراسم معرفی ۵۰۰ شرکت پرفروش ایران در سال مالی ۹۱ شرکت سایپا افت ۹ رتبه ای را تجربه کرد.

مرکز همایش‌های صدا و سیما

خبراقتصادی: همایش شانزدهمین دوره رتبه‏‌بندی شرکت‏های برتر ایران امروز با حضور مدیران شرکت‌های برتر و صاحبنظران اقتصادی و صنعتی برگزار ‌شد. از مهم‏ترین اهداف این رتبه‌بندی، شفاف‌سازی فضای کسب و کار و گسترش رقابت بین بنگاه‌های اقتصادی کشور است.

امسال در رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران، تعداد شرکت‌هایی که معرفی می‌شوند از ۴۰۰ شرکت به ۵۰۰ شرکت افزایش یافته است.

 در مراسم امروز براساس رتبه‌بندی های صورت گرفته از سوی سازمان مدیریت صنعتی، شرکت بانک ملی ایران با ۲۰۲۴۸۳٫۳ میلیارد ریال فروش پرفروش‌ترین شرکت در سال مالی قبل بود.شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۲۰۱۰۵۷٫۰ میلیارد ریال و شرکت پالایش نفت اصفهان با ۱۹۲۵۲۵٫۳ میلیارد ریال فروش نیز رده‌های دوم و سوم پرفروش‌ترین شرکت‌های کشور را در سال مالی قبل به اختصاص دادند.

همچنین شرکت پالایش نفت بندرعباس، بانک ملت، شرکت پالایش نفت تهران، بانک مسکن، بانک پارسیان، شرکت مخابرات ایران و شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت نیز رده‌های چهارم تا دهم پرفروش‌ترین شرکت‌های کشور در سال مالی سال را به دست آورند.

 البته در این رتبه‌بندی ایران خودرو از میان ۵۰۰ شرکت پر فروش براساس صورت مالی سال ۹۱ هشت رتبه نزول کرد. شرکت پارس خودرو نیز در این رتبه بندی نزولی ۲۳ رتبه‌ای را در سال قبل تجربه نموده است، این در حالی است که شرکت سایپا هم دچار ۹ رتبه افت شد.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ