خوراکی هایی که دانش آموزان را کندذهن می کند

محمد چبنبان ،معاون دفتر سلامت آموزش و پرورش با اعلام اینکه پفک، چیپس، لواشک، یخمک و آب نبات باعث ضعف، لاغری و کند ذهنی دانش آموزان می شود،می گوید: بهتر است به جای این مواد خوراکی مضر از نان و پنیر، تخم مرغ، گردو، میوه های تازه یا خشک مثل خرما، کشمش، انجیر و توت استفاده شود .


دانش آموزان باید برخی نکات بهداشتی و ایمنی را در مدرسه رعایت کنند . شستن دستها با آب و صابون ، رعایت فاصله مناسب و استاندارد در زمان مطالعه و نوشتن ،خوداداری از فرو کردن مداد، خودکار و سایر چیزهای نوک تیز در گوش ها، نزدن مداد، پاک کن و وسایل آلوده را به دهان از مواردی است که باید به آن توجه کنند .

کوتاه کردن ناخن ها در هر هفته، خودداری از خرید خوراکی از دست فروش ها و دوره گردها، استفاده از خوراکی تهیه شده در منزل در زنگ های تفریح استفاده از دستمال در هنگام عطسه یا سرفه شرکت در فعالیتهای گروهی از موارد دیگری است که باید رعایت شود .

دانش آموزان برای سلامت جسم و روان لازم است در فعالیت های گروهی مدرسه شرکت کنند و برای سلامت جسمشان از خوردن شکلات و شیرینی زیاد پرهیز کنند .

پفک، چیپس، لواشک، یخمک و آب نبات باعث ضعف، لاغری و کند ذهنی دانش آموزان می شود بنابراین بهتر است به جای این مواد خوراکی مضر از نان و پنیر، تخم مرغ، گردو، میوه های تازه یا خشک مثل خرما، کشمش، انجیر و توت استفاده کنید و به سلامت دندان های خود توجه داشته باشید ضمن آنکه مسواک زدن و یا شستن دهان با آب پس از هربار مصرف غذا یا خوراکی توصیه می شود .

صبحانه تاثیر بسزایی لذا: خوردن صبحانه باید جزیی از برنامه دانش آموزان باشد و کودکان مدرسه ای علاوه بر صبحانه،ناهار، شام به دو میان وعده خوراکی نیز نیاز دارند .

دانش آموزان باید از بردن کتاب و دفتر های اضافی در کیف در صورتی که به آنها نیاز ندارند خود داری کرده و از پوشیدن کفش تنگ پرهیز کنند، همچنین اگر نوشته های روی تخته را خوب نمی بیند به معلم و والدین خود بگویند تا مشکل آنها از لحاظ پزشکی بررسی شود .

دانش آموزان باید بدانند که نباید در خودرو در حال حرکت کتاب بخوانند و با استفاده از متون امید بخش مذهبی، اعتقادات مذهبی خود را تقویت کنند همچنین با ورزش مداوم قوای جسمانی و روانی خود را افزایش دهند و هنگام نشستن در کلاس کج و قوز کرده ننشینند .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ