دختران ایرانی چرا زودتر از قبل بالغ می شوند؟

۱۰م اسفند به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

رییس اداره سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس وزارت بهداشت در پاسخ به بعضی اظهارنظرها مبنی بر کوتاه قد شدن کودکان ایرانی، گفت: از نظر استانداردهای تغذیه‌ای، کوتاه قد شدن بچه‌های ایرانی را قبول ندارم.

ممتازنیوز: رییس اداره سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس وزارت بهداشت در پاسخ به بعضی اظهارنظرها مبنی بر کوتاه قد شدن کودکان ایرانی، گفت: از نظر استانداردهای تغذیه‌ای، کوتاه قد شدن بچه‌های ایرانی را قبول ندارم.

دکتر گلایل اردلان رییس اداره سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس وزارت بهداشت دربارهٔ مباحث مطرح شده مبنی بر کوتاه شدن قد کودکان ایرانی، گفت: والدین به متخصصان اطفال مراجعه و عنوان می‌کنند که قد فرزندشان کوتاه است و فرزندشان را با همسال خود در همسایه‌ها مقایسه می‌کنند نه با استانداردهای رشدی آن کودک. در نتیجه این والدین تصور می‌کنند باید دارو دریافت کنند تا فرزندشان بلند قد شود.

وی افزود: این درحالی است که از نظر استانداردهای تغذیه‌ای آمار کوتاه قد شدن بچه‌های ایرانی را قبول ندارم و چنین موضوعی در کشور نداریم؛ هر چند ممکن است در یک استان خاص مشکلی در این زمینه وجود داشته باشد، اما موضوع قابل تعمیم به کشور نیست.

اردلان همچنین دربارهٔ سن بلوغ دختران و پسران کشور و ادعاهای مطرح شده مبنی بر کاهش سن بلوغ گفت: در این زمینه عمده تحقیقات بر روی دختران بوده و تحقیق مدون و ویژه‌ای بر روی پسران کشور صورت نگرفته و اگر هم تحقیقی بوده، منطقه‌ای بوده است.

وی با استناد به نتایج تحقیقات انجام شده گفت: در دختران به سبب کاهش فعالیت فیزیکی و اضافه وزن، سن بلوغ حدود یک سال کاهش یافته است. 

ایسنا


..
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ