درمان دیابت و بیماری‌های قلبی و چاقی با قرص میوه

تاریخ انتشار: ۳۰ May 2016 | 3:01 am

ساخت قرص میوه برای مقابله با چاقی و...

محققان آمریکایی موفق به ساخت نوعی قرص از ترکیبات موجود در پرتقال و انگور قرمز شده اند که با چاقی و دیابت مقابله می کند!

قرص مقابله با چاقی

دانشمندان امریکایی یک نوع قرص میوه‌ای ساخته‌اند که می‌گویند خوردن آن باعث مقابله با چاقی، دیابت و بیماری‌های قلبی می‌شود.

محققان در دانشگاه وارویک دریافته‌اند که دو ترکیب موجود در پرتقال و انگور قرمز می‌تواند باعث بهبود سلامت عروق و کاهش قند خون مضر شود.
آنها گفته‌اند این دو ماده در میوه‌های مشابه یافت نشد و مقدار مورد نیاز برای بدن نیز نمی‌تواند با افزایش میزان مصرف خود میوه به دست آید.

محققان این مطالعه که به سرپرستی پروفسور پائول تورنالی و با همکاری بیمارستان دانشگاه کاونتری صورت گرفته، امیدوارند کشفشان بتواند باعث بهبود سلامتی مبتلایان به دیابت نوع دوم و همچنین کاهش چاقی و بیماری‌های قلبی و عروقی شود.
پروفسور تورنالی در همین زمینه گفت: «این یک پیشرفت فوق‌العاده هیجان‌انگیز است و می‌تواند اثرات بسیاری بر توانایی ما در درمان چنین بیماری‌هایی داشته باشد، به درمان دیابت و بیماری‌های قلبی کمک کند و بمب زمانی چاقی را خنثی سازد».

طی آزمایش‌هایی که برای اطلاع از میزان اثرگذاری این قرص صورت گرفته ۳۲ فرد دارای اضافه وزن در سنین ۱۸ تا ۸۰ ساله با شاخص توده بدنی بین ۲۵ تا ۴۰ انتخاب شدند و به مدت۸ هفته هر روز یک قرص به آنها داده شد. به آنها گفته شد نباید فعالیت روزانه و رژیم غذایی معمول خود را تغییر دهند.
در پایان، محققان دریافتند که سطح قند خون و جریان آن در افراد دارای اضافه وزن با نمایه توده بدنی بیش از ۲۷٫۵ نمود بهتری دارد.

گردآوری:گروه سرگرمی ممتاز نیوز
momtaznew.com/entertainment
منبع: salamatonline.ir


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ