در آوریل ۲۰۱۴ صورت گرفت، افت ۱۴ درصدی فروش رنو به ایران

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

در آوریل ۲۰۱۴ صورت گرفت، افت ۱۴ درصدی فروش رنو به ایران

در آوریل ۲۰۱۴ صورت گرفت،
افت ۱۴ درصدی فروش رنو به ایران

پرشین خودرو: شرکت خودروسازی رنوی فرانسه اعلام کرد فروش این شرکت به ایران در آوریل ۲۰۱۴ با افت ۱۴ درصدی نسبت به ماه قبل از آن به ۲۱۵۰ دستگاه رسید.

به گزارش ممتازنیوز، شرکت خودروسازی رنوی فرانسه اعلام کرد در ماه مارس سال جاری میلادی ۲۱۵۰ دستگاه از محصولات خود را به بازار ایران عرضه کرده است.
فروش رنو به ایران در این ماه نسبت به ماه قبل از آن ۳۵۰ دستگاه کمتر بوده و افت ۱۴ درصدی داشته است. رنو در ماه مارس امسال ۲۵۰۰ دستگاه خودرو به ایران صادر کرده بود.
با وجود گذشت چهار ماه از اجرایی شدن توافق ژنو و لغو تحریم خودرویی ایران فروش این شرکت فرانسوی به ایران همچنان در سطح دوره تحریم ها باقی مانده است.
رنو پیش از اجرای تحریم ها در اواسط سال ۲۰۱۲ هر ماه به طور متوسط ۱۰ هزار دستگاه از محصولات خود را برای مونتاژ و فروش به ایران ارسال می کرد. این رقم پس از تحریم ها به کمتر از ۳ هزار دستگاه کاهش یافته است.
بر اساس این گزارش در چهار ماه نخست سال جاری میلادی تنها ۷۸۰۰ دستگاه خودرو از سوی رنو به ایران فروخته شده است. این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افت ۶۵ درصدی داشته است.
میزان فروش ماهانه رنو به ایران در ماه های ژانویه، فوریه، مارس و آوریل ۲۰۱۴ به ترتیب ۱۵۰۰، ۱۶۵۰ ، ۲۵۰۰ و ۲۱۵۰ دستگاه اعلام شده است.
به گزارش تسنیم، لغو تحریم خودرویی ایران یکی از امتیازاتی است که طرف غربی در توافق ژنو به ایران داده اما آمارهای منتشر شده از سوی شرکت خودروسازی رنو نشان می دهد صدور قطعات از سوی این شرکت فرانسوی به ایران پس از توافق ژنو رشد محسوسی نداشته است.توافق هسته ای ژنو از ۲۰ ژانویه ۲۰۱۴ اجرایی شده است.
به عقیده تحلیلگران، مشکلات مربوط به مراودات بانکی مانعی در راه لغو عملی تحریم خودرویی ایران بوده است.
کل فروش رنو به ایران در سال ۲۰۱۳ بالغ بر ۳۶ هزار و ۳۰۰ دستگاه بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۶۴ درصدی داشته است. رنو در سال ۲۰۱۲ بالغ بر ۱۰۰ هزار و ۷۸۳ دستگاه از محصولات خود را به ایران فروخته بود. این شرکت فرانسوی در سال ۲۰۱۱ بالغ بر ۹۳ هزار و ۶۲۶ دستگاه خودرو در ایران به فروش رسانده بود.
خودرو لوگان پرفروش‌ترین محصول این شرکت در ایران است که با نام ال۹۰ و به‌صورت سی‌کی‌دی در این کشور تولید می‌شود.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ