دستور توقف «پدیده شاندیز»

گردآوری توسط گروه عمران ممتازنیوز

http://www.bananews.ir/«شهرداری شاندیز از تداوم بخش‌های اجرا نشده طرح تا تطابق با طرح‌های مصوب ممانعت به عمل آورد»
به گزارش ممتاز ؛ ترکیب تازه شورای‌عالی شهرسازی و معماری کشور به دنبال واکاوی‌هایی که در مصوبات ترکیب قبلی شورا با هدف شناسایی مجوزهای اشکال‌دار، انجام می‌دهد، به سراغ سومین پروژه بزرگ و پرهیاهو بعد از «گود بابک‌زنجانی» و «طرح تفصیلی تهران» رفت و دستور توقف آن را صادر کرد.

شورای‌عالی شهرسازی ۲۸ دی و ۱۲ بهمن‌ماه امسال در ۲جلسه مفصل، پروژه ساخت شهرک چندمنظوره پدیده شاندیز را که مدتی است در مشهد در جریان است، مورد بررسی قرار داد و سرانجام ضمن تعیین هیات‌کارشناسی از طرف شورا برای اعزام به منطقه جهت بررسی عینی و فنی این پروژه، دستور ممنوعیت پیشرفت‌کار در بخش‌های اجرا نشده پدیده ‌شاندیز را صادر کرد.
گزارش «دنیای‌اقتصاد» از متن این مصوبه شورای‌عالی شهرسازی که در پایگاه اینترنتی روزنامه رسمی انتشار یافته، حاکی است: شورای‌عالی ابتدا در جلسه ۲۸دی، گزارش طرح پدیده شاندیز را مورد بررسی قرار داد و مقرر کرد دبیرخانه شورا بررسی حقوقی از بابت انطباق موضوع با قوانین را انجام دهد و در جلسه ‌بعدی نتایج آن را مطرح کند. شورای‌عالی سپس در جلسه ۱۲بهمن، مصوب کرد «شورای‌عالی نمایندگان خود را برای نهایی کردن مدارک طرح به منطقه اعزام کند و شهرداری شاندیز موظف است هیچ مجوزی خارج از حدود طرح‌های مصوب صادر نکند و از تداوم بخش‌های اجرا نشده طرح تا تطابق با طرح‌های مصوب ممانعت به عمل آورد.»
به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، پدیده شاندیز بزرگ‌ترین کارگاه ساختمانی با هزاران نفر کارگر و نیروی کار در کشور محسوب می‌شود که محل اجرای آن در مشهد است و قرار است چندین ساختمان مسکونی، تجاری و رفاهی در آن احداث شود.
شورای‌عالی شهرسازی و معماری کشور حدود ۲ ماه پیش، مجوزی را که شهرداری تهران به بابک زنجانی برای احداث یک برج ۳۷طبقه در محله ایران‌زمین شهرک‌غرب داده بود به خاطر مغایرت این مجوز با مقررات ابطال کرد و ماه قبل نیز دستور بازنگری بر طرح ‌تفصیلی تازه تهران و توقف صدور مجوز تغییرکاربری در پایتخت را صادر کرد.
براساس این گزارش، آنطور که از متن مصوبه شورای‌عالی برمی‌آید، دستور توقف ساخت بخش‌های اجرا نشده پدیده شاندیز، موقتی است و بعد از بررسی‌های تکمیلی شورای‌عالی شهرسازی، ادامه یا توقف آن تعیین تکلیف خواهد شد.

بنانیوز – ممتاز، خبرها صنعت ساختمان کشور، عمران – معماری – شهرسازی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۲نظر ثبت شده
  1. محسن گفت:

    با سلام و احترام به رهبر معظم انقلاب و ریاست محترم جمهوری و وزیران محترم.هفته دولت برهمه ایرانیان مبارک باد.ازدولت خواهشمندیم نسبت به رهنمود های مکرر رهبر انقلاب در مورد مفاسد اقتصادی .که امروزه نمونه آن موسسه مالی میزان و شرکت پدیده . قریب به نیم میلیون ایرانی را گرفتار کرده .و با خیالی راحت با روان و شعور وروحشان را هدف قرار داده و پس از گذشت هشت ماه جامعه را ملتحب و سهامداران جزء را پاسکاری و سرگردان نموده .رسیدگی و متخلفین ذیربط را محا کمه و تظلم و داد خواهی مردمی را که با تبلغات شبانه روزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی نه بیگانه . هر کدام به یک امیدی . مانند هزینه ازدواج فرزندانشان و یا با فروختن ماشینشان و یا مثل بنده حا صل سنوات سی و دو سال خدمت بازنشستگی ام . را به امید تامین ازدواج فرزندم . سهام خریدند. حال اظهار میدارند . که مسئولین برنامه ای را در این رابطه تنظیم و پانزده روز قبل جهت تائید ریاست محترم جمهور ارسال نمودن. که در صورت امضاء سرمایه گذار جدید. مطالبات سهامداران جزء پرداخت خواهد شد. این تظلم و دادخواهی (۱۲۰۰۰۰ ) هزار خانواده از رئیس جمهور منتخبشان است که اکثرا قشر زیر متوسط جامعه ایرانیست. لطفا در هفته دولت دل این مردم غیور و با شرف ایرانی را شاد کنید. تا درس عبرتی باشد به متخلفین اقتصادی و همچنین کسانی که به انها چراخ سبز میدهند . وبرای انان وقت میخرد. ( خدای نکرده شریک دزد و رفیق قافله ) و مردم را فریب ندهند. و بامردم مسلمان و انقلابی ایران رو راست باشند .در صورتی که مبلغ هفتاد در صد این سهامداران . مبلغ سهامشون کمتر از حقوق یک ماه بعضی از این مسئولینی است که این معضل را بوجود آوردند. حال ما سهامداران از روسای هر سه قوه . تقاضای رسیدگی و تظلم و دادخواهی داریم . تا کنون پس از گذشت نه ماه فقط شعار و وعده های سر خرمن شنیدیم . با تشکر — باز نشسته مالباخته ۶/ ۶/ ۹۴ .

  2. محمود فراتی گفت:

    به نظر من توقف پدیده شاندیز که یکی از بزرگترین شرکتها میباشد.باعث میشود مردم اعتماد خود را به سرمایه گذاری شرکتها از دست بدهند.واولین ضربه را که سهامداران میخورند که خود نیز از مردم همین کشور هستند.و به جای اینکه مشکل درست شود برای این شرکت باید دولت سنگهای پیش پایش را بردارد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ