دعوت آمریکا به ایران برای اردوی ۱۰ روزه/ داورزنی:گراسا گفت ایران جزو چهار تیم دنیا می گردد

خرداد ۱۳۹۹

ورزش > والیبال – محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال با برگشت از لوزان با لبخندی فاتحانه جلوی خبرنگاران نشست.

به گزارش ممتاز؛برخلاف زمان رفتن به سوئیس.او حالا همان خبرهای حضور ایران در جمع هشت تیم برتر دنیا برای لیگ جهانی ۲۰۱۴ را تایید می کند.او البته عضویت در کمیته مسابقات fivb  را هم با خود سوغات آورد.داورزنی از توافقات اولیه ایران با fivb،نامه حمایت دولت و شهرداری تهران به فدراسیون جهانی و امضا توافقنامه صدا و سیما ایران مثل بقیه کشورها برای پخش مستقیم بازیها البته در قبال تعهد ۲۵۰ هزار دلاری خبر داد.تعهدی که بعد از تغییر و تحولات در صدا وسیما مشکل ساز شد.

اگرچه رئیس فدراسیون معتقد است حالا قضیه حل شدنی است:«قرار است صدا و سیما به تعهداتش عمل کند . از این بابت مشکلی نیست.»ایرانی ها به خاطر پخش s.d بازیها به جای h.d نمره منفی گرفتند اما ظاهرا فدراسیون جهانی به خاطر بقیه پوئن های مثبت ازاین کم کاری ایران چشم پوشی کرده :«حضور تماشاگران،هتل ها،میزبانی خوب و… امتیازهای مثبتی برای ایران داشت که به همین خاطر fivb  ازضعف ایران برای پخش بازیها چشم پوشی کرد.البته به ما تذکر دادند و ما هم قبول کردیم که دیگر تکرار نشود.هرچند فدراسیون جهانی قبول کرد همه این ضعف ها به اولین حضور ایران در لیگ جهانی برمی گردد.»

او دربارهٔ رضایت fivb برای حضور بین هشت تیم برتر دنیا در لیگ جهانی ۲۰۱۴ می گوید:«حالا ایران از نظر فدراسیون جهانی الگویی شده برای بقیه کشورها. البته همه کشورها هم اعتراف می کنند والیبال ایران رشد موشکی داشته است.همین که ایران یکی از قدرتهای غیر قابل انکار والیبال دنیا شده .کار نامه بسیار خوب ایران با تحمیل شکست به تیم های بزرگ در دو،سه سال قبل تنها سببی است که fivb را مجاب کرده تا ایران برای سال ۲۰۱۴ بین هشت تیم اول دنیا باشد. اگرچه تا قبل از این تهدید کرده بودند ایران باید در سید دوم و بین ۱۲ تیم دیگر باشد اما هم رایزنی ها و هم درخشش تیم در جام قهرمان قهرمانان دیگر جایی برای حرف باقی نگذاشت.با بازی ایران در سید یک دیگر دغدغه سقوط وجود ندارد.»

داورزنی حالا هدف حضور در المپیک را با رفتن روی سکو تکمیل می کند:«من در جلسه به گراسا گفتم که هدف والیبال ایران حضور در المپیک است و رفتن روی سکو.البته گراسا هم قرار گرفتن ایران بین چهار تیم اول دنیا را تایید کرد.آن هم با سیر رشدی که در پیش گرفته است.»به گفته او حالا ایران دغدغه تیم های بزرگ شده است:«حالا بقیه تیم ها از همگروهی با ایران نگران می باشند.»
در دوره تازه اما حق پخش تلویزیونی تیم به ۳۵۰ هزار دلار سیده:«حق پخش تیم های سید یک به ۳۵۰ هزار دلار سیده. البته آنها از پرداخت ۵۰ هزار دلار مارکتینگ روی لباس معاف شده اند.تیم ها تا بهمن ماه توافقنامه حق پخش را با فدراسیون جهانی امضا می کنند.ما انتظار یکطرفه ای از صدا و سیما نداریم . تنها اگر ضرورت دارد که ایران در لیگ جهانی بماند همه باید کمک کنند.اما اگر این جمع بندی به ضرورت نداشتن حضور در لیگ جهانی ختم شود ،آن حرف دیگری است.»

به گفته داورزنی ایران تا ۲۵ دی ماه می تواند پیشنهاد میزبانی مرحله نهایی را به fivb بدهد:« حالا ایران و ایتالیا میزبان مرحله نهایی لیگ جهانی می باشند. البته فدراسیون جهانی ترجیح می دهد تا ایتالیا میزبان باشد. برزیل هم قبل از المپیک با میزبانی مرحله نهایی محک می خورد.آنها پیشنهاد دادند ایران میزبان سال ۲۰۱۶ باشد اما ما امسال را می خواستیم تا ایران در مرحله نهایی لیگ جهانی حضور داشته باشد.هنوز تصمیم نگرفته ایم اما تا ۲۵ دی ماه باید در خواست خود را بدهیم.»

داورزنی می خواهد با المپیک از والیبال برود:«خودم بسیار علاقه دارم با موفقیت تیم در المپیک بروم. حالا هم در انتخابات کمیته ملی المپیک شاید برای هیات اجرایی  ثبت نام کنم.»او از دعوت تیم آمریکا به ایران می گوید:«برای بازیهای تدارکاتی ترجیح می هیم با تیم های سید دو بازی تدارکاتی داشته باشیم و یا تیم های سید سوم.اما آمریکا هم ما را دعوت کرد.با این حال ترجیح می دهیم این تیم به ایران بیاید.پیشنهاد اردوی ۱۰ روزه را هم داده ایم.»

۲۵۱ ۴۱


RSS
ماخذ: خبر آنلاین
باز نشر: پایگاه اینترنتی خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ