دولت و ملت شریک درغم مردم آذربایجان هستند

جام جم آنلاین: رییس جمهور در حاشیه بازدید از دو روستای زلزله زده زغن آباد و زنگ آباد از توابع شهرستان ورزقان که کانون اصلی زلزله بودند در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه دولت و همه ملت ایران در غم مردم آذربایجان شرقی شریک هستند و می خواهند در جهت رفع مشکلات مردم زلزله زده یاری رسانند، گفت: امیدوارم زندگی مردم در مناطق زلزله زده هر چه سریعتر آرامش مورد نظر خود را پیدا کند.وی افزود: ان شاءالله روند خدمت رسانی به مردم این مناطق سرعت بیشتری خواهد یافت و اگر نواقصی هم وجود دارد با کمک مردم و همیاری همه دستگاه ها برطرف شود .

به گزارش روز جمعه جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر محمود احمدی نژاد پیش از ظهر امروزدر جریان سفر به استان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه زلزله  در منطقه وسیعی شکل گرفته و در حقیقت به واسطه این زلزله همه ضوابط اجتماعی و زندگی مردم بر هم خورده است، ‌گفت: زلزله حادثه ای است که با پیشامد آن همه ناراحت و غصه دار می شوند اما امروز همه ملت بسیج شده اند تا با کمک خود هر چه زودتر آن میزان از آثاری را که قابل رفع است برطرف کنند.

وی با بیان اینکه در اثر این زلزله جمعی از هموطنان ما از دنیا رفتند که جای آنها دیگر پر نخواهد شد، تصریح کرد: ‌امیدوارم خدای متعال ، رحمت و برکات خود را بر بازماندگان نازل کرده و به شیوه دیگری این خسارت ها جبران شود.

رییس جمهور با بیان اینکه همه خواهان کمک رسانی و تلاش هستند تا شرایط را به وضعیت مناسب برسانند، خاطر نشان کرد: از مهمترین کارها در مناطق زلزله زده، بازسازی منازل مسکونی است؛ زیرا همانگونه که مقام معظم رهبری اشاره داشتند سرما در این مناطق زودرس است و باید هر چه سریعتر کار احداث منازل و کمک رسانی به مردم انجام شود.

احمدی نژاد با تاکید بر اینکه ‌همه باید بسیج شویم تا خانه های مردم به سرعت در این مناطق ساخته شود ، اظهار داشت: کارهایی شروع شده و امروز نیز در جلسه ای که با مسئولان داریم چند تصمیم کلان و اساسی در راستای سرعت دادن به روند کارها در مناطق زلزله زده خواهیم داشت تا قبل از رسیدن سرما و آسیب رساندن به مردم بتوانیم خانه ها را آماده و برای دام و احشام مردم نیز فکر مناسبی داشته باشیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مردم مناطق زلزله زده به لحاظ ایمانی، فرهنگی و توانایی های فردی و اجتماعی بسیار قوی هستند و می دانند چگونه با طبیعت این مناطق زندگی کرده و از همین مناطق روزی خود را به دست بیاورند، گفت: دولت ،‌ مردم و اهالی مناطق زلزله زده باید دست به دست هم داده و کمک کنیم تا این منطقه را بهتر از قبل بسازیم .

احمدی نژاد با بیان اینکه خانه های روستاهای زلزله زده به گونه ای بود که اگر زلزله هم نمی آمد باید بازسازی می شد، خاطر نشان کرد: امروز طرح مقاوم سازی مسکن در سراسر کشور در حال اجراست و هر نقطه ای از کشور که تاکنون مقام سازی شده اگر در آن مناطق زلزله ای رخ داده از لحاظ زندگی انسانی تقریبا با مشکلی مواجه نبوده ایم .

رییس جمهور اظهار امیدواری کرد : مناطق زلزله زده به گونه ای ساخته شود که به شهرها و روستاهای الگو و نمونه تبدیل شده و وضعیت مردم به شرایط عادی برگردد.

رییس جمهور همچنین خاطر نشان کرد: با برنامه ریزی و هماهنگی هایی که با مسئولان آواربرداری در مناطق زلزله زده به عمل آمده مقرر شده عملیات آواربرداری با نظارت مردم به گونه ای انجام شود که حداکثر وسایل و اموال مردم مورد استفاده قرار گیرد.

دکتر احمدی نژاد همچنین بر لزوم رفع مشکلات بهداشتی و آبرسانی به مناطق زلزله زده تاکید کرد.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ