دومین گاف عجیب رضا رشیدپور در برنامه حالا خورشید

دومین گاف عجیب رضا رشیدپور در برنامه حالا خورشید

به گزارش سایت خبری ممتاز نیوز:رشیدپور مجری ای که اخیرا با برنامه پر حاشیه و چالشی دید در شب در فضای مجازی سر و صدای زیادی برپا کرده بود چندی است دوباره به تلویزیون بازگشته و دومین برنامه خود را بعد از ممنوع التصویری اش با نام «حالا خورشید» روی آنتن می برد. این برنامه صبح های زود و از شبکه سوم سیما پخش می شود.

 رشیدپور مجری ای که اخیرا با برنامه پر حاشیه و چالشی دید در شب در فضای مجازی سر و صدای زیادی برپا کرده بود چندی است دوباره به تلویزیون بازگشته و دومین برنامه خود را بعد از ممنوع التصویری اش با نام «حالا خورشید» روی آنتن می برد. این برنامه صبح های زود و از شبکه سوم سیما پخش می شود.اغلب مخاطبان رضا رشیدپور را به عنوان مجری متلک گو و بی پروا می شناسند که هر بار تلاش می کند تا برای مخاطبان موضوعاتی را افشاگری کند. این مجری به حدی به جنجال برنامه اش فکر می کند که دیگر وقتی برای تحقیق راجع به صحت و سقم موضوعی که مطرح می کند ندارد.
اکثر مخاطبان شبکه های اجتماعی با دیدن شایعات در فضای مجازی، آن را باور می کنند، اما انتظارات از مسئولان یک رسانه میلیونی فراتر از این است که با ارائه اطلاعات نادرست، شایعاتی را به راه بیاندازند. اطلاعاتی که می توان تنها با یک جستجوی کوتاه در اینترنت و یا تحقیق مختصر از صحت یا عدم صحت آن باخبر شد. چند وقت پیش بود که رضا رشیدپور در برنامه «حالا خورشید» عکس یک نوجوان که با فتوشاپ درست شده بود را نشان می دهد و آن را شهید مدافع حرم معرفی می کند. در واقع رشیدپور و عوامل این برنامه بدون هیچ تحقیقی هر آنچه که در شبکه های اجتماعی به دستشان برسد را روی آنتن تلویزیون اعلام می کنند و فضای مجازی را منبع اصلی اطلاعات خود قرار می دهند!

این بار مجری جنجالی که به دنبال افشاگری است با انتقاد از سازمان تامین اجتماعی و رئیس سابقش، سندی را رو کرده که اصلا وجود نداشته است. ماجرای این سند مربوط به دی ماه سال ۹۲ می شود که یکی از طنزپردازان کشورمان از جانب صفرعلی ماندگاری نامه ای ساختگی خطاب به سعید مرتضوی می نویسد و از او  درخواست وام سه میلیون تومانی می کند.

دومین گاف عجیب رضا رشیدپور در برنامه حالا خورشید
نامه طنزآمیز امید مهدی‌نژاد

امید مهدی نژاد در این طنز نوشته: «در پی افشای اسناد بذل و بخشش‌های رئیس سابق سازمان تأمین اجتماعی، یک منبع آگاه که اصرار داشت نامش فاش نشود گفت: «سندی که در اختیار من است دال بر بی‌حساب‌ترین بذل و بخشش آقای مرتضوی است، به‌طوری که بذل و بخشش‌های دیگری که این روزها مطرح شده، در برابر این فقره اصلاً به حساب نمی‌آید. در صورتی‌که مدعی‌العموم نتواند با استناد به اسنادِ تاکنون منتشرشده، مجرمیت آقای مرتضوی را اثبات کند، این سند را منتشر خواهم کرد.»
 این طنزپرداز در ادامه عکس نامه ای ساختگی را منتشر کرده است. نامه ای که بعد از گذشت سه سال رضا رشیدپور به منظور افشاگری آن را در تلویزیون نمایش می دهد.به حدی این مجری غرق در افشاگری شده که هنگام نمایش این نامه حتی از غلط املایی هایی که به منظور طنزآمیزی و به طور عمد  در آن قرار داده شده، ایراد می گیرد. و حتی یک لحظه با خودش فکر نمی کند که شاید این نامه ساختگی باشد!

در این میان سازمان تامین اجتماعی در بیانیه‌ای نسبت به نامه‌ای که اصلا وجود خارجی ندارد، واکنش نشان داده و دلایلی را مبنی بر جعلی بودن این نامه مطرح می کند.رضا رشیدپور پیش از خواندن نامه سازمان تامین اجتماعی می گوید: «ما نامه ای را نشان دادیم که در آن کسی درخواست وام سه میلیون تومانی کرده بود. نه نام اداره را گفتیم و نه نام کسی را که خطاب به ایشان نامه نوشته بودند. با وجود اینکه آن فرد معروف هم بود اما ما به رعایت رسانه ای هیچ کدام از اسامی را معرفی نکردیم! کلیپ این نامه در فضای مجازی به سرعت چرخید و حالا سازمان تامین اجتماعی احساس کرده که به خاطر پررنگ شدن این موضوع در فضای مجازی باید پاسخ دهد.»

متاسفانه رضا رشیدپور به راحتی مطلب جعلی را در رسانه مطرح کرد و بدون هیچ عذرخواهی نسبت به این موضوع، با خواندن نامه تامین اجتماعی پرونده این موضوع را بست. مخاطبان که به رسانه ها اعتماد می کنند، شایعاتی را می شنوند که تنها دلیلش عدم مسئولیت پذیری مسئولان رسانه ای است که دقایقی را به تحقیق راجع به مسائلی که مطرح می کنند، اختصاص نمی دهند و تنها برای جذابیت برنامه خود، هر آنچه که به دست شان می رسد را بازگو می کنند

تاریخ انتشار خبر: ۲۷ July 2016 | 6:07 am
باز نشر: اخبار ایران و جهان ممتاز نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ