دو وانت جدید از ایران خودرو

وانت تندر ۹۰ و وانت ۴۰۵ با موتور پیکان

مدیرعامل ایران خودرو به ایسنا خبر داد:
وانت تندر ۹۰ امسال می‌آید

6-231.jpeg 
مدیرعامل ایران خودرو از عرضه وانت تندر ۹۰ به بازار تا پایان امسال خبر داد.

جواد نجم‌الدین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، وانت تندر ۹۰ تا پایان امسال وارد بازار خواهد شد.

وی با بیان این‌که ظرفیت نهایی تولید ۵۰ هزار دستگاه در سال برای وانت تندر ۹۰ پیش‌بینی شده است، خاطرنشان کرد: تا پایان امسال تولید این خودرو با تیراژ مناسب آغاز و به تدریج افزایش می‌یابد تا به سقف تولید برسد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در خصوص قیمت عرضه این محصول به بازار اظهار کرد: تاکنون قیمت این خودرو نهایی نشده است. به گزارش ایسنا، پیش از این قائم مقام مدیرعامل ایران در خصوص تولید وانت تندر ۹۰ اظهار کرده بود که وانت‌های موجود در ایران از نظر مصرف سوخت و تکنولوژی قدیمی محسوب می‌شوند، بنابراین ایران خودرو تولید وانتی جدید با تکنولوژی روز را در دستور کار قرار داده است.

به گفته میرجواد سلیمانی، وانت تندر ۹۰ در دو نوع بنزینی و دوگانه‌سوز و احتمالا دیزلی تولید خواهد شد. این وانت گنجایش ۸۰۰ کیلوگرم بار را داشته و مجهز به کیسه هوا و ترمز ضد قفل خواهد بود.

وانت تندر ۹۰ روی پلت‌فرم ایکس ۹۰ تولید شده و موتور آن همان موتور تندر ۹۰ سواری است. البته گیربکس این وانت نسبت به مدل سواری آن تقویت شده است. با توجه به آنکه بخشی از قطعات وانت تندر ۹۰ با سواری آن مشترک است، این خودرو با ۵۰ درصد ساخت داخل وارد بازار خواهد شد.

وانت پژویی ایران خودرو در راه است

قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو در کیفیت و توسعه محصول گفت: این شرکت به منظور پاسخگویی به نیاز مشتریان و توسعه سهم خود در بازار وانت جدید ی به بازار عرضه خواهد کرد. به گزارش ایسنا، میر جواد سلیمانی افزود: این وانت جدید با کد PU1 قرار است درنیمه دوم سال جاری به خطوط تولید ایران خودرو بپیوندد.

وی افزود: این وانت جدید که بر پایه پلت‌فرم پژو ۴۰۵ ساخته می‌شود و در مرحله طرح و توسعه و تدارک قطعات جدید است.

سلیمانی افزود: بعد از انجام آزمون‌های گوناگون که در دست تدوین است، این محصول در بهمن ماه سال جاری وارد چرخه تولید خواهد شد.

وی، موتور این محصول را نسخه بهبود یافته موتور OHVG به نام OHVG2 نام برد که ۱۷۰۰ سی سی پایه گازسوز و از استاندارد آلایندگی یورو ۴ برخوردار است.

قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو، کاهش مصرف سوخت را از جمله مزایای این موتور روی وانت جدید برشمرد و افزود: تغییراتی روی مانیفولد و کنیستر انجام شده که کاهش قابل توجه مصرف سوخت را در پی دارد.

وانت 405 1

وی وزن خودرو با سرنشین و بار را کمتر از دو تن ذکر کرد که ۱۱۰۰ کیلوگرم آن وزن خودرو است و افزود: این محصول استانداردهای ۵۵گانه اجباری را تامین می‌کند و مخازن سوخت آن زیر اتاق بار نصب می‌شود.

سلیمانی در مورد نصب موتورهای دیگر روی این وانت گفت: به منظور سهولت حرکت در وضعیت بار سنگین، قوای محرکه در خودروهای باری حتما باید دیفرانسیل عقب باشد و در حال حاضر تنها موتور دیفرانسیل عقب ما OHVG است.

وی اظهار داشت: نمونه وانت جدید دو سال پیش به نمایندگی های ایران خودرو معرفی و بر اساس نظرات نمایندگان، بهبودهایی در حجم اتاق بار ایجاد شد.

وانت 405 2

قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو، فضای بهتر کابین، کولر، فرمان هیدرولیک و سیستم ترمز ABS را از جمله امکانات وانت جدید عنوان کرد و افزود: بر اساس برنامه زمان بندی، سال آینده ۳۰ هزار دستگاه از این محصول تولید خواهد شد.

http://okii.blogfa.com 


سایت تخصصی اتومبیل و اتومبیلرانی ایران RSS Feed

تا این لحظه ۸نظر ثبت شده
 1. اریا :

  متاسفم……واسه خودم….لطفا ۲۰۶ وانت نیز تولید کنید..

 2. داود :

  آیا مسئولین خودرو سازی کشور شما شرف ندارند ماشینی را که مردم با ۱۰۰۰ آرزو خانواده خود را جابجا می کنند تبدبل به وانت کرده اند… اسم این بی کفایتی خود را چی میگذارند. روانشناسی صنعتی کجا رفته!!!!!!!!!!

 3. آخرمهندس :

  مهنداسای خودروساز !!ببخشین فرغون ساز . من خودم باردو سوارم هر وقت دنده عوض میکنم یا فرمون میگیرم یه فاتحه برای روح امواتتون میخونم!!!! و پرسیدم بقیه دوستان نیز اردت دارن . حال با این نبوغ بالایتان ودعاهای آینده سایر دوستان حتما میرین بهشت . یه همسایه دارم میگفت بنویس لااقل فکر ما روستایی ها رو هم بکننین فرغون برقی یا سی ان جی خیلی پرفروشه آلودگی هم نداره منتظر تولیدش هستیم . (ایده جدید ) . باض صوادم رفط پیش وانطم حوا بخورد………

 4. آخرمهندس :

  بابا خجالت داره با این وانت های من دراوردیتون . بابا ته مهندسها هستین .وانت دیفرانسیل جلو اونهم با اتاقک چسبیده بار و راننده لااقل از اون وانت چینی یاد میگرفتین قسمت بار رو از اتاق راننده جدا کرده مواظب باشید با این نبوغتون یه بار ندزدنتون . لااقل یل برین چین یه چیزی یاد بگیرین یا مهندس چینی بیارین ازپیکان باردو یه بارپنج توپ تقلبی بسازن با اون ملت رو بزارین سر کار !!! من حم دیگح سوادم طح کشیدد .

 5. کوروش :

  به نام خدا وانت باید دیفرانسیل عقب باشه ازاینرو من فقط باوانت پژو روآ موافقم اگر بتوانند فناوری خودرا درتندر یا رنو به جایی برسانندکه دیفرانسیل عقب هم داشته باشد از این بهترنمیشود که من ازخودروسازهای ایران بعید میدانم چون همیشه برایشان کمیت ازکیفیت مهمتر است.

 6. مهران :

  یعنی خاک تو سرتون با این ماشین درست کردنتون بابا یهو ببندین برین دنبال کارتون این طوری که شما پیش میرین ۲۰۰ سال دیگه هم خودروساز نمیشید

 7. ذوالفقار یادگاری :

  وانت پژو چون دیفرانسیل عقب است خوبه ولی تنها ایراد این هست که چراغهای خطراش روی در عقب هستش چون وقتی بار طولدار میزنن درب عقب باز میمانت و این باعث میشود که خودرو پشتی متوجه ترمز کردن و یا دنده عقب گرفتن وانت نمیشوند چون درب باز است با تشکر

 8. محمود دهقانی :

  سلام متاسفانه با توجه به گذشت چندین سال عمر انقلاب & ایران کشوری ست که هر روزه به سوی سرمایه داری پیش زفته و با اینکه شرکت های خودرو ساز در اوایل ساخت یک خودرو& قیمت محصول تولیدی خود را تایین می کنند اما پس از ساخت ووارد بازار شدن قیمت چندین برابر شده واین بدلیل رشد سریع سقوط قیمت پول در کشور است
  که ای کاش مسوولین فکری به حال مردم کم درآمد می کردند

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *