دیپلمه‌های پیش از سال ۸۴ داوطلب کنکور نیازی lبه «ثبت کد سوابق تحصیلی» ندارند

۲۳ آبان ۱۳۹۴ lبه نقل از منبع ذکر شده، در پورتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

erfan-23-5.jpg

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش گفت: داوطلبان کنکور ۹۲ که دیپلم خود را پیش از سال ۸۴ اتخاذ کرده‌اند و عنوان دیپلم آنها نظری است، نیازی lبه ثبت کد سوابق تحصیلی ندارند و lبه طور مستقیم برای شرکت در کنکور باید lبه پایگاه اینترنتی سازمان سنجش مراجعه کنند.

عبدالامیر عرفی در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره دریافت کد سوابق تحصیلی برای ثبت‌نام در کنکور ۹۲ گفت: تنها داوطلبانی مشمول این موضوع می باشند که دیپلم خود را بعد از سال ۸۴ تاکنون دریافت کرده باشند، لذا کسانی که دیپلم آنها پیش از سال ۸۴ صادر شده و امتحاناتشان lبه صورت نهایی برگزار شده و عنوان دیپلم‌شان نظری است، نیازی lبه کد سوابق تحصیلی ندارند.

وی افزود: همچنین بعضی از داوطلبان که در قبل دیپلم خود را اخذ کرده‌ و معدل ندارند و نمرات آنها lبه صورت نیم سالی – واحدی است نیز نیازی lبه ثبت کد سوابق تحصیلی ندارند.

عرفی تصریح کرد: پایگاه اینترنتی ساحت که مربوط lبه دریافت کد سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور ۹۲ است، تا وقتی که ثبت نام برای کنکور از طریق سازمان سنجش ادامه داشته باشد، باز است و داوطلبان مشمول می‌توانند جهت دریافت و تایید سوابق تحصیلی خود lبه این پایگاه اینترنتی مراجعه کنند.

به گفته رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش، از ابتدای فعالیت پایگاه اینترنتی ساحت تاکنون بیش از ۴۲۴ هزار و ۵۰۰ نفر lبه این پایگاه اینترنتی مراجعه کرده و اطلاعاتشان تایید شده است. همچنین تعدادی از داوطلبان نیز اطلاعاتشان مغایرت‌هایی داشته که نسبت lبه رفع آن اقدام شده است.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *