راه اندازی ایستگاههای مانیتورینگ تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در جنوب

۲۱ام بهمن ،

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با دهه فجر مرکز پایش فرکانس شیراز و پروژه‌های ۱۷ ایستگاه سالن مانیتورینگ و جهت‌یاب سه استان فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد با حضور رئیس، معاونان و بعضی از مدیران ستادی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، استاندار فارس، فرماندار شیراز و بعضی از مقامات استانی افتتاح شد.

با راه‌اندازی مرکز پایش فرکانس شهید عدل‌آسا در شیراز و ایستگاههای مانیتورینگ و جهت یاب با اعتبار ۲۲ میلیارد تومان، در حال حاضر سه مرکز اصلی پایش در شهرهای مشهد، قزوین، شیراز بر فضای فرکانسی کشور نظارت می‌کنند و راه‌اندازی این ایستگاهها در راستای ایجاد طرح جامع مانیتورینگ در سراسر کشور صورت گرفته است.

 

براین اساس و با راه‌اندازی مرکز پایش شهید عدل‌آسا فضای فرکانسی منطقه جنوب شامل فارس، بوشهر و کهکیلویه و بویراحمد به صورت متمرکز در شهر شیراز پایش می‌شود و از طریق ارتباط با سالن مانیتورینگ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، امکان کنترل و نظارت این فضا در تهران نیز فراهم شده است.

 

محمدعلی فرقانی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم گفت: مدیریت طیف و پایش فرکانسی کشور از وظایف اصلی رگولاتوری است و راه‌اندازی سالنهای پایش آنلاین در نقاط مختلف در راستای مدیریت بهینه فرکانس بعنوان یکی از منابع محدود کشور و توسعه گستره مدیریت طیف است.


MehrNews Rss Feed
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ