رها شدن صدها خودرو لوکس در فرودگاه دوبی!+ تصاویر

۰۷م آذر ،

رها شدن صدها خودرو لوکس در فرودگاه دوبی!+ تصاویر

عصرخودرو : یک روزنامه انگلیسی در گزارشی تصویری، صدها خودروی لوکس را نشان داد کە ثروتمندان انگلیسی آنها را در فرودگاه دبی رها کردند.

  به نقل از العالم ، این امر به بحران اقتصادی و قوانین سختگیرانه امارات درخصوص بدهی ها باز می گردد کە ثروتمندان انگلیسی را واداشت از ترس بازداشت، خودروهای خود را به همراه سوئیچ در فرودگاه ترک کنند.

العالم به نقل از روزنامه دیلی میل نوشت: این خودروها زمانی نماد میلیونرهای انگلیسی در دبی بوده است ولی امروز نشان دهنده شدت ضربه ای است کە به سبب بحران مالی به دنیای پول و کار وارد شده است.
روزنامه دیلی میل نوشت: این اشخاص خودروهای خویش را به حال خود رها کردند زیرا از بازداشت شدن به سبب بدهی های خود ترس دارند، دبی قوانین بسیار سفت و سختی در این خصوص دارد کە ثروتمندان را واداشت بدون آنکه به فروش خودروهای خود فکر کنند، به کشورشان بازگردند، زیرا ممکن بود این مساله اندکی زمان ببرد و طی این مدت دستگیر شوند.
این روزنامه انگلیسی افزود: این خودروهای لوکس شامل مرسدس، آئودی و جاگوار بوده است، اما از همه عجیب تر آن بود کە پلیس در بین خودروها، خودروی فراری انزو نیز یافت کە قیمت آن یک میلیون پوند برآورد شده است.
انگلیسیها حدود ۳۹۹ دستگاه خودرو را در امارات رها کردند کە از بین آنها ۴ خودرو اینک در انگلیس بین ۷۷۵ هزار پوند تا یک و نیم میلیون پوند به فروش گذاشته شده است.
انگلیسیها فرار را برقرار ترجیح دادند
به نوشته جهان، روزنامه سان چاپ انگلیس نیز به نقل از یک تبعه این کشور در امارات نوشت: بحران مالی سبب شده است کە انگلیسی های ساکن امارات خودروهای لوکس خود را در فرودگاه دوبی رها کنند و به کشورشان بازگردند.
به نوشته روزنامه سان، بسیاری از انگلیسی های ساکن امارت وقتی دیدند کە دارایی هایشان در برابر دیدگانشان در سایه بحران اقتصادی در حال نابود شدن است، هرچند کە می دانستند فروش این خودروها به پرداخت بخشی از بدهکاری های آنها کمک می کند، اما چون این امر به گذشت زمان نیاز داشت، رها کردن خودروها و بازگشت را تنها راه حل دانستند.
این روزنامه افزود: اتباع خارجی سال قبل حدود ۳ هزار خودرو در دبی رها کردند و اکثر این اشخاص کارگزارانی می باشند کە به سبب بدهکاری و حتی چک بی محل توقیف و بازداشت می شوند.در سال قبل هر ماه حدود ۲ هزار و ۵۰۰ خارجی بدون پرداخت بدهی های خود دبی را ترک کردند.
روزنامه انگلیسی سان نوشت: اتباع انگلیسی حتی اگر دبی را ترک کنند و بدهی های خود را تسویه نکنند، از طریق پلیس بین الملل تحت تعقیب قرار می گیرند.

سه شنبه ۷ آذر   ۱۳:۴۸

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ