روایت علی دایی از مناطق زلزله زده

خبرگزاری فارس: دایی: احساس ایرانی‌ها در دنیا بی‌نظیر است

بینا- سرمربی تیم فوتبال راه آهن گفت: اطلاع رسانی صدا و سیما در مورد زلزله آذربایجان شرقی ضعیف بود و برخی از برنامه‌ها نباید پخش می‌شد.
علی دایی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد حضورش در مناطق زلزله زده گفت: باید از همه مردم خوب کشورم تشکر کنم و به آذربایجانی‌های عزیز که در این فاجعه عزیزانشان را از دست دادند تسلیم بگویم. از مجموعه مدیریتی باشگاه راه آهن و شرکت هواپیمایی فراز قشم تشکر می‌کنم که این امکان را به وجود آوردند تا روز دوشنبه در اهر و چند روستای اطراف این شهر حاضر شویم و از نزدیک ببینیم که چه اتفاقی برای هموطنان عزیزمان رخ داده است. کمک به زلزله زدگان یک وظیفه ملی برای همه است.
سرمربی راه‌آهن در مورد اینکه مردم نشان دادند در هنگام گرفتاری قومیت‌ها معنی ندارد، تاکید کرد: مردم ما همیشه در چنین مواقعی کنار هم بوده‌اند و انشاالله بتوانیم با حمایت‌ها و کمک‌هایمان به زلزله زدگان، مشوقی برای ایرانیان خارج از کشور هم باشیم تا آنها نیز به این هموطنان مصیبت‌زده خود کمک کنند. ایرانیان زیادی از خارج از کشور با من تماس گرفتند و ایمیل زده‌اند و به من می‌گویند هر جای دنیا باشیم ایرانی هستیم. این احساسی که ما ایرانیان نسبت به یکدیگر داریم در هیچ جای دنیا وجود ندارد. وظیفه همه ماست که دست به دست هم دهیم و هر چه سریع‌تر مناطق زلزله زده را آباد کنیم.
دایی در مورد اینکه ستادی برای جمع آوری کمک‌های مردمی دارد یا نه، تاکید کرد: دوستانی از آلمان و آمریکا با من تماس گرفتند و خواستند کمک‌هایشان را به طور مستقیم به دست زلزله زدگان برسانیم. برادرم اکنون در منطقه است و ما هم یک سری اقلام مورد نیاز زلزله زدگان را جمع می‌کنیم. هفته آینده خودم دوباره به منطقه اهر و ورزقان می‌روم اما شماره حساب یا ستاد مخصوصی برای جمع آوری کمک‌های مردم خیر و نوعدوست ایران ندارم. در این مواقع همیشه وظیفه‌ام را تا حد توان به درستی انجام خواهم داد.
وی افزود: باشگاه راه آهن نیز اقلام اولیه و مورد نیاز زلزله زدگان را با ۵ دستگاه کامیون به مبلغ ۵۰ میلیون تومان روانه اهر و ورزقان کرده است. یک سری کمک‌های نقدی نیز از سوی مربیان و بازیکنان راه آهن جمع آوری کرده‌ایم که به امید خدا آنها را به دست این عزیزان می‌رسانیم.
سرمربی راه‌آهن با اشاره به حضور اهالی ورزش در کنار زلزله زدگان گفت: به طور حتم حضور فیزیکی ورزشکاران در کنار حادثه دیدگان زلزله اخیر باعث دلگرمی آنها خواهد بود. همه ما ورزشکاران با حمایت مردم مطرح شده‌ایم، حالا من به منطقه زلزله‌زده نزدیک‌تر بودم و زودتر فهمیدم و خودم را زودتر به منطقه رساندم اما همه ورزشکاران ما حس جوانمردی و پهلوانی را دارند و همگی عاشق مملکت و مردم‌شان هستند. فرقی نمی‌کند مصیبت در کجای ایران اتفاق بیفتد. همه ما وظیفه داریم پا پیش بگذاریم. چنین رفتاری از سوی ورزشکاران، مردم را هم تشویق می‌کند که وارد گود شوند.
دایی در مورد اطلاع رسانی صدا و سیما در مورد حادثه زلزله اخیر گفت: همه این مسئله را قبول دارند که اطلاع رسانی صدا و سیما ضعیف بود. در چنین حوادثی وظیفه رسانه‌ها و به خصوص رسانه ملی سنگین‌تر از همه است. رسانه ملی خیلی بیشتر باید به این مسئله می‌پرداخت. حالا اسمی از برنامه‌هایی که پخش شد نمی‌آورم اما چند برنامه نباید در روزی که بخشی از مردم ایران زخم خورده از زلزله و داغدار بودند پخش می‌شدند.
وی اضافه کرد: متاسفانه چنین مسائلی وجود دارد که نباید باشد. شما نگاه کنید کل دنیا از این حادثه خبر داشت اما خودمان کم اطلاع بودیم خدا را شکر می‌کنم که جامعه ورزش توانست دین خود را نسبت به زلزله زدگان ادا کند. جامعه ورزش باید در این مسیر قدم بردارد و این وظیفه انسان دوستانه من و همه انسان‌های دیگر است.

RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ