استعلام ممنوع الخروجی مالیاتی با تلفن یا اینترنتی و رفع ممنوعیت خروج از کشور

کاربران محترم توجه داشته باشند که سایت استعلام ممنوع الخروجی گذرنامه به آدرس “exitban.ssaa.ir” فقط مربوط به موارد ممنوع الخروجی در اثر احکام قضایی و ثبتی مربوط به پرونده های ملکی ویا گاهی بدهی مالی منجر به صدور قرار ممنوع الخروجی یک مرجع قضایی می باشد و این تذکر در شروع تکمیل فرم استعلام هم نمایش داده میشود. برای استعلام ممنوع الخروجی مالیاتی فقط میبایست با در دست داشتن گذرنامه به ادارات گذرنامه محل زندگی خود مراجعه و نسبت به ممنوع‌الخروج بودن یا نبودن خود اطلاع حاصل کنید.

در این خبر در مورد روشهای مختلف استعلام اینترنتی یا تلفنی ممنوع الخروجی گذرنامه و نیز نحوه رفع ممنوعیت خروج از کشور نیز توضیح داده شده است.

استعلام ممنوع الخروج بودن

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه در خصوص استعلام ممنوع الخروج بودن گفت: لیست بدهکاران بانکی و مالیاتی ممنوع الخروج شده هر روز در اختیار پلیس قرار می گیرد.

استعلام ممنوع الخروجی

سردار محمود صادقی در خصوص استعلام ممنوع الخروجی اظهار داشت: پرونده بدهکاران بانکی که ممنوع الخروج می شوند روزانه از سوی بانک مرکزی به نیروی انتظامی ارسال شده و مانیز این افراد را براساس لیست های ارائه شده ممنوع الخروج می کنیم.

استعلام ممنوع الخروجی های مالیاتی که مبنای قضایی داشته ومنجر به تشکیل پرونده قضایی شده اند نیز به اداره گذرنامه منعکس میشوند و در واقع گذرنامه توقیف میشود.

همچنین لیست رفع ممنوع الخروج نیز که بدهی خود را تسویه کرده اند برای ما ارسال می شود و بلافاصله آن را اعمال می کنیم.

وی ادامه داد: ارسال لیست بدهکاران بانکی روشی جاری است که انجام می شود و ما براساس قانون، حکم ممنوعیت خروج از کشور این افراد را صادر میکنیم.

استعلام تلفنی ممنوع الخروجی

ایشان در پاسخ به سوال کاربران مبنی بر استعلام ممنوع الخروجی تلفنی و اینترنتی گفت: در حال حاضر امکان استعلام اینترنتی و تلفنی ممنوع الخروجی وجود ندارد و افراد برای استعلام ممنوع الخروج بودن میتوانند به ادارات گذرنامه شهر خود مراجعه کنند
بررسی ممنوع الخروج بودن قبلا به صورت تلفنی نیز انجام می شد اما سواستفاده بعضی افراد که مشخصات شناسایی فرد دیگر را داشتند باعث شد که اطلاع از ممنوع الخروج بودن از طریق تلفن دیگر انجام نشود.

اطلاع از ممنوع الخروج بودن

رفع ممنوعیت خروج از کشور

به موجب ماده ۱۳۳ قانون آیین دادرسی کیفری با توجه به اهمیت و دلایل جرم، دادگاه می‌تواند قرار عدم خروج متهم از کشور را صادر کند.

مدت اعتبار این قرار ۶ ماه یکبار است، اما اگر دادگاه لازم بداند می‌تواند هر ۶ ماه یکبار آن را تمدید کند.

این قرار پس از ابلاغ ظرف ۲۰ روز در دادگاه تجدیدنظر استان قابل اعتراض است.

این در حالی است که در صورت فسخ قرار توسط مرجع صادرکننده یا نقض آن توسط مرجع تجدیدنظر یا صدور قرار منع پیگرد یا موقوفی تعقیب یا برائت متهم، دادگاه بدوی مکلف است موضوع را بلافاصله به مراجع ذی ربط اطلاع دهد تا نسبت به رفع ممنوع الخروجی فرد اقدام شود.

همچنین افراد ممنوع الخروج می‌توانند با طرح دعوا در دادگستری و در صورت اثبات حقانیت خود دستور رفع ممنوع الخروجی را دریافت کنند.

تا این لحظه ۲۶نظر ثبت شده
 1. Georgina Bousquet گفت:

  Thanks for sharing your thoughts about weight loss miracle. Regards

 2. پیمان گفت:

  چرا برای مالیات ارزش افزوده که پرداختش وظیفه پیمانکاران نیست ممنوع الخروج میشوند

 3. وحیده صیادی زاده گفت:

  مدت ده سال میشود با ارتش تسویه حساب کردم و دادگاه هم رفتم جریمه پرداخت کردم ایا منوع االخروجم

 4. سینا احمدی گفت:

  Hoda.night@yahoo.com

 5. نگین جواهری گفت:

  خوب

 6. علی اصغراخلاقی حامد گفت:

  سلام وعرض ارادت بدهکار مالیات بر مشاغلم میخوام ببینم ممنوع الخروج هستم یا نه چطور مطلع شوم راهنمایی بفرمایئد ممنون میشم

 7. علی اصغراخلاقی حامد گفت:

  با سلام ابتدا باید نتیجه را اعلام کنید تا نظر دهی درست اعمال شود

 8. نام شما... گفت:

  با سلام ابتدا باید نتیجه را اعلام کنید تا نظر دهی درست اعمال شود

 9. داريوش دامن خورشيد گفت:

  با درخواست تمدید گذر نامه متوجه شدم ممنوع الخروج هستم وای نمیدانم چرا و کسی هم مرجع درستی را معرفی نکرده است لطفا اگر میتونید کمکم کنم بدونم چرا ممنوع الخروج شدن و برای رفع ان به کجا مراجعه کنم متشکرم

 10. سید عباس گفت:

  سلام اگر ممکن است حتما لیست ممنوع الخروج بودن افراد را از گریق سایت اعلام نمایید خیلی مهم است بدون ذکر دلیل تا افراد ازوضعیت خود خبر داشته باشند و بتوانند قبل از صدور گذر نامه اقدام نمایند

  • پشتیبان گفت:

   برای اطلاع از ممنوع الخروج بودن فقط باید با در دست داشتن گذرنامه به مراکز گذرنامه استان ها مراجعه کنید

 11. مسعود گفت:

  سلام،آیا بدهکاران جرایم رانندگی هم ممنوع الخروج میشوند؟

  • پشتیبان گفت:

   خیر ممنوع الخروج نمی شوند

 12. غلام گفت:

  آخرین خروجی شخصی را بخواهیم از کجا باید بپرسیم

 13. سید علی حسینی زاده گفت:

  من دوسال گذشته از شلمچه وارد عراق شدم مهر خروج از ایران نیز روی گذرنامه من زده شد ولی ماموران مرزی عراق از ورود من به عراق ممانعت به عمل آوردند. این مشکل را کجا می توانم پیگیری نمایم.

 14. مهدی نورمحمدی گفت:

  سلام.
  من شنیدم که اگر ممنوع اخروج باشید و بدهکار بانکی همونجا هم بازداشت میشوید. مگه اداره گذرنامه میتواند که کار ستادی انجام میدهد میتواند همچین کاری را انجام دهد. لطفا اگر کسی اطلاعاتی در این خصوص دارد راهنمایی کنند. ممنونم.

 15. ahad yoosefi eskoogh گفت:

  میخواستم بدون ممنوع خروج هستیا نه

 16. سارا گفت:

  با سلام من با فرزندم در امریکا زندکی مى کنیم وشوهرم در ایران ونمى دانم که او ما را ممنوع الخروج کرده یأ نه در ضمن اکر من به ایران سفر کنم اکر من را ممنوع الخروج کرده جقدر زمان مى برد که بتوانم از ایران خارج شوم

 17. شیرین گفت:

  با سلام وخسته نباشید ما در کانادا سفارت نداریم از چه طریقی میتوانیم بفهمیم که ممنوع الخروج هستیم یا نه لطفا خواهش میکنم یک جوابی به منبه دهید با تشکر

 18. م.ش گفت:

  با سلام
  من در حال جدا شدن از شوهرم هستم و حضانت فرزند سه ساله پسر را گرفتم چگونه باید بدانم که ممنوع الخروج نیستیم یا اگر بودیم چگونه میشود این مساله را حل نمود

  • Behroozنام شما... گفت:

   سلام.اول باید دلیل ممنوع الخروجی را بدونید چون هر ممنوعیتی یک روش حل داره

 19. فریبا صمغ آبادی گفت:

  سلام و درود. یکی از دوستانم در سال ۸۵ در دادگاهی که برای مشکل نفقه به همسر خود داشته به پنج سال حبس محکوم شده. بعد از ۸ سال نه قانون و نه همسرش پیگیری کرده و جریان راکد مانده بدون اینکه حبس را برود. حالا این آقا قصد مسافرت به خارج از کشور را دارد اما نمیداند قبل از گرفتن گذرنامه از کجا مطلع شود که ممنوع الخروج است.

 20. محمدرضا قره باشلویی گفت:

  با سلام بنده در خردادماه نوده دو بدلیلی نتوانستم از به حج عمره بروم میخواهم بدانم تا کی من نمی تونم از کشور خارج بشوم و به زیارت بروم ضمنا گذرنامه ام را نیز از من گرفتن وباطل کردن چکار کنم ضمن اینکه امسال نیز نوبت حج تمتع مت شده لطفا کمکم کنید با تشکر – محمدرضا قره باشلویی

 21. رضا فخاران گفت:

  باسلام اگر بتوانید وضعیت ممنوع الخروجین را بدون اینکه به دلیل ان اشاره شود از طریق سایت اعلام نمایید از شلوغی در اداره گذرنامه جلوگیری میشود ودر مرحله دوم هموطنان قبل هر هزینه ای جهت بررسی به اداره مربوطه مراجعه مینمایند

  • سید ضیاء الدین جوادی گفت:

   اطلاع از ممنوع الخروج بودن از طریق سایت بسیار لازم است و در کشورهای ژیشرفته شنیده ام حتی قبل از گرفتن گذرنامه نیز می توان از ممنوع الخروج بودن مطلع شد. روز ۱۹ مرداد ۹۵ باتفاق دخترم به اداره گذرنامه گرگان مراجعه کردین و ژرسیدیم قبل از تمدید گذرنامه می خواهیم مطلع شویم که فرزندم ( که خود با مدارک حضور داشت) وضعیت خروج او چگونه استٰ آقای مسئول بدون سربلند کردن و نگاه کردن به مراجع گفت نمی شود باید قبلاً گذر نامه تان را تمدید کنید تا به شما جواب بدهیم واستدلالش این بود که اگر کامپیوتررا برای گذرنامه شما باز کنیم در تهران مارا می بینند و از ماایراد می گیرند . آیا واقعاً چنین است یا بهانه برای رد کردن مراجع بوده است؟

 22. علی قربانی گفت:

  سلام:
  من مدت زیادیست که مقیم خارج از کشور میباشم در ۵ سال گذشته هر سال به ایران مسافرت کردم و هربار قبل از مسافرت بکمک نزدیکانم از طریق اداره گذرنامه در خصوص احتمال ممنوع خروجی خود پرسجو کرده و بعد عازم ایران میشدم اخیرا چون قصد مسافرت داشتم مجدد پیگیر شدم که اینبار متوجه شده ام که ممنوع خروج گردیده ام
  ولی متاسفانه دلیل ممنوعیت خروجم را نتوانستم بدست بیاورم ولیکن مطلع گردیدم که از من شکایتی غیر مالی مطرح گردیده که میخواهم دلیلش را پیگیری کنم اما متاسفانه اطلاعاتی بیشتر در اختیارم نمیگذارن که بتوانم با گرفتن وکیل اقدام به پیگیری و دفاع از خود نمایم .
  چون زندگی و خانواده و مسئولیت کاریم اجازه ماندن طولانی رادر ایران بمن نمیدهد لذا میخواهم وکیل پیگیری نماید ایا میتوانید کمک و راهنمائیم کنید که چگونه میتوانم از شکایت مطروحه ودر کدام شعبه قوه قضائیه و به چه جرمی مورد اتهام قرار گرفته ام را بدانم تاوکیلم را جهت پیگیری حقانیتم معرفی کنم
  با تشکر علی قربانی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *