رکوردهای گینس;کوچکترین خودروی واقعی دنیا+عکس

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

کوچک ترین خودروی قابل رانندگی در خیابان در رکوردهای گینس به ثبت رسید.

خبراقتصادی:به گزارش یو اس ای تودی، اگر تا به حال کوچک ترین خودروی واقعی قابل استفاده در خیابان خودروی اسمارت فورتو Fortwo بود اکنون جای خود را به خودرویی داده که عکس آن را در زیر ملاحظه می کنید. این خودرو فقط ۶۰ سانتی متر ارتفاع و ۱۲۰ سانتی متر طول دارد. این خودرو را آستین کولسن از شهر فینکس ساخته و به ثبت رسانده است. 

خودروی یاد شده که  شباهت بسیاری به اسباب بازی دارد می تواند به سرعت ۲۵ مایل در ساعت (۴۰ کیلومتر در ساعت) برسد و روی پلاک آن به شوخی نوشته شده است IM BIG (من بزرگم).

ممکن است این خودروی بامزه برای خیابان های واقعی ایمن نباشد اما واقعیت این است که روزنامه یو اس ای تودی گزارش داده که این خودرو در تگزاس به ثبت رسیده و شماره پلاک و مجوز عبور دریافت کرده است. البته این خودرو به عنوان «خودروی کم سرعت» به ثبت رسیده و حق ورود به بزرگراه ها را ندارد و فقط می تواند در خیابان ها و محله هایی با کوچه های باریک مورد استفاده قرار گیرد.

این روزنامه به شوخی نوشته است که تنها سرنشین این خودرو می تواند «میلی» باشد و اشاره آن به کوچک ترین سگ ثبت شده در رکوردهای گینس است که قد آن فقط ۱۰ سانتی متر بوده و از یک کفش هم کوچکتر است. البته کوچکترین میمون دنیا با قد ۶۰ سانتی مترهم می تواند از این خودرو استفاده کند!


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *