زنان، مردان خائن را از روی قیافه تشخیص می‌دهند

۱۷م آذر ،

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مطالعه تازه محققین نشان می‌دهد کە دست‌کم در گروه مطالعه، زنان توانایی معناداری برائ تشخیص مردان با سابقه خیانت در رابطه آن هم فقط از روی یک عکس دارند، توانایی کە مردان در مورد زنان ندارند.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از پاپ‌ ساینس؛ محققین به تازگی مدعی شده‌اند کە زنان، در مقایسه با مردان، توانایی بالاتری در تشخیص اشخاص خائن دارند.

محققین سابقه روابط ۱۸۹ نفر سفید پوست بزرگسال را مورد بررسی قرار دادند. سپس از آن‌ها عکس گرفته و این عکس‌ها را به ۳۴ مرد و ۳۴ زن بزرگسال نشان دادند. از این اشخاص خواسته شد تا تصمیم بگیرند کە کدام اشخاصی کە در عکس‌ها می‌بینند، سابقه‌ای از خیانت در روابط دارند. به نقل از محققین، شرکت‌کنندگان زن، درصد نه چندان بسیار اما معناداری از مردانی را کە سابقه‌ای از خیانت در رابطه خود دارند تشخیص می‌دهند. این در حالی است کە مردان، نمی‌توانند حدس درستی در این رابطه در مورد زن‌ها بزنند و در واقع، آن‌ها نمی‌توانند به درستی، وجود سابقه خیانت را در زندگی زنی کە تصویرش را می‌‌بینند، حدس بزنند.

وقتی از زنان در مورد سبب حدس‌هایتان سوال شد، آن‌ها به ویژگی‌های مردانه در چهره اشاره کردند کە از آن جمله، می‌توان به چانه‌های مربعی مردان اشاره کرد. بنابراین،‌ شاید باید خانم‌ها در مورد مردان با چانه‌های مربعی بیشتر مراقب باشند! در واقع پیش از این هم مطالعاتی در این زمینه انجام شده کە می‌تواند تاییدی برائ این نظر باشد. اما مردان، ‌معمولا زنانی را دارای سابقه خیانت می‌دانند کە چهره‌های جذاب‌تری دارند کە معیار درستی نیست و هیچ همبستگی با خیانت در رابطه ندارد.

محققین این مطالعه می‌نویسند: «ما به این نتیجه رسیدیم کە احساس خیانت در رابطه از روی چهره، ‌می‌تواند تا حدی در واقعیت ریشه داشته باشد. حداقل در مورد زنان این‌ طور است و این ویژگی ممکن است به اشخاص کمک کند تا در مورد اشخاصی کە شناخت کمی از آن‌ها دارند،‌ بهتر تصمیم بگیرند کە آیا می‌تواند فرد مناسبی باشد یانه.»

هر چند این نتایج جالب به نظر می‌رسند، اما اطلاعات به دست آمده از این مطالعه بسیار محدود است و نمونه‌ها برائ به دست آوردن یک رابطه همبستگی معنادار بسیار کوچک می باشند. به همین سبب،‌ باید منتظر نتایج جالبی کە سایر محققین با نمونه‌های بزرگ‌تر به دست خواهند آورد باشیم.


خبرگزاری انتخاب |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *