ساخت اولین تلفن همراه ضدجاسوسی

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

سازندگان «بلک فون» مدعی می باشند سرویس‌های اطلاعاتی و هکرها به هیچ عنوان نمی‌توانند به محتوای مکالماتی که با این تلفن صورت می‌گیرد، دسترسی پیدا کنند.
  
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه یک شرکت سازنده تلفن همراه اعلام کرد که به زودی اولین تلفن هوشمند ضد جاسوسی جهان را رونمایی می کند.
 
این اتفاق پس از افشاگری ادوارد اسنودن، پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در مورد شنود رادیویی مکالمات مسئولان عالی رتبه کشورها توسط نهادهای جاسوسی این کشور دارای اهمیت است.
 
دو شرکت سایلنت سیرکل (Silent Circle) آمریکا و گیکسفون (Geeksphone) اسپانیا اولین تلفن همراه ضد جاسوسی را به بازار عرضه می‌کنند.
 
سازندگان این تلفن همراه که «بلک فون» نام دارد مدعی می باشند سرویس‌های اطلاعاتی و هکرها به هیچ عنوان نمی‌توانند به محتوی مکالماتی که با این تلفن صورت می‌گیرد، دسترسی پیدا کنند.
 
مایک جانک رییس سایلنت سیرکل در این باره گفته است: شرکت او حتی پیش از آن‌که ادوارد اسنودن مشاور سابق آژانس امنیت ملی آمریکا افشای اسناد محرمانه مربوط به جاسوسی آمریکا را فاش کند، روی این تلفن کار می‌کرد.
 
این تلفن همراه به کاربران امکان برقراری ارتباط از طریق تصویر، پیامک یا مکالمه صوتی را در شبکه‌های آی پی به شیوه رمزگذاری شده می‌دهد.
 
هم‌چنین این «بلک فون» به سیستم عامل پراویت مجهز شده است که نمونه تغییر داده شده اندروید گوگل است.
 
به گفته سازندگان، این تلفن همراه همه ویژگی‌های یک تلفن هوشمند را دارد، با این تفاوت که در صورتی که کاربر با آن وارد گوگل شود و به جستجو در اینترنت بپردازد، گوگل هویت او را تشخیص نمی‌دهد.
 
سازندگان این دستگاه امیدوار می باشند میلیون‌ها دستگاه از این تلفن همراه تازه را به فروش برسانند.
 
این تلفن قرار است بیست و چهارم فوریه ٢٠١۴ در کنگره جهانی موبایل در بارسلون اسپانیا رونمایی شود.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ