سردار برومند: تهدیدات گروگان‌گیران در سوریه واقعی نیست

ایران > دفاع
معاون هماهنگ کننده سپاه درخصوص تهدیدات صورت گرفته علیه گروگانهای ایرانی در سوریه گفت: تصور ما این است که این تهدیدات واقعی نیست و از طریق تلاش‌های دیپلماسی برطرف خواهد شد.

به گزارش فارس، سردار جمال‌الدین آبرومند معاون هماهنگ کننده سپاه و رئیس ستاد کنگره سرداران و ۴ هزار شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه در نشست خبری که منظور برگزاری این کنگره برگزار شد، گفت: مسئولیت تدارکات و پشتیبانی در دفاع مقدس، تامین رزمندگان و یگان‌های سپاه برای آمادگی و دفاع بوده و کار بزرگی در آن ۸ سال انجام داده‌اند.

وی افزود: همانطور که کشور در دفاع مقدس در بعد نظامی تحریم بود و با موفقیت از آن گذر کردیم امروز هم در شرایطی قرار داریم که باید با همان توانایی ملی و مردمی از آن عبور کنیم.

معاون هماهنگ کننده سپاه با اشاره به برگزاری این کنگره گفت: این کنگره به منظور نشان دادن مفهوم توانایی‌های ملی و مردمی در مقابله با دشمن چه در دوران جنگ و چه در دوران فعلی است.

آبرومند با اشاره به اهداف برگزاری این کنگره اظهار داشت: یادآوری توانایی‌ها و استعدادهای مردمی و سازمان‌های نظامی و نهادهای مربوطه در خصوص توانمندی‌های امروز کشورمان در عرصه دفاعی و عرصه‌های دیگر، اجرای دستور و فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، ارج نهادن به خانواده شهدا و تجدید پیمان با شهدا در پاسداری از انقلاب برای مقابله با دشمنان از جمله اهداف این کنگره است.

وی ادامه داد: تا کنون در جهت برگزاری این کنگره شناسایی دقیق و ایجاد بانک اطلاعاتی شهدای این حوزه، سرکشی به کلیه خانواده شهدا و جمع‌آوری وصایا و خاطراتشان و برگزاری یادواره‌های استانی در کلیه استان‌های کشور را شاهد بوده‌ایم.

معاون هماهنگ کننده سپاه تاکید کرد: در روز ۲۰ مهر ماه نیز شاهد برگزاری کنگره ملی شهدای تدارکات و پشتیبانی همراه با یادواره شهدای تدارکات و پشتیبانی تهران در محل برج میلاد خواهیم بود. میهمان و سخنران ویژه این کنگره علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

آبرومند در ادامه نشست خبری خاطرنشان کرد: امروز در مقابله با تحریم‌های دشمن، ما حتما قوی‌تر از گذشته هستیم و می‌توانیم از مسیری که دشمن در مقابل ما ایجاد کرده، عبور کنیم و هیچ نگرانی نداریم.

وی افزود: ما در ابعاد نظامی ۳۰ سال است که تحریم هستیم ولی دشمنان اعتراف می‌کنند که ما دارای تجهیزاتی هستیم که آنها نمی‌توانند تصورش کنند. ما دارای توانمندی‌های فوق‌العاده موشکی، پدافندی هستیم و در حوزه شناورهای تندرو به تولید ملی رسیده‌ایم و تجهیزات زرهی و نفربرهای مختلفی را در کشور تولید می‌کنیم.

معاون هماهنگ کننده سپاه در خصوص برگزاری این کنگره در مقطع کنونی گفت: پیام این کنگره به عرصه اجتماعی کشور این است که همانطور که در دفاع مقدس از آن مسیر سخت عبور کردیم با اتکا به مردم تحریم‌های کنونی نیز قابل حل است.

وی ادامه داد: امروز هدف دشمن از تحریم‌ها فشار به مردم کشورمان است و به دنبال خسته کردن مردم هستند. در حالیکه دشمن مردم ما را نشناخته است. هر چه فشار دشمن بر مردم بیشتر شود اتحاد و همدلی مردم بیشتر می‌شود. البته با یک مدیریت مناسب و با توجه به توانمندی مردمی حتما از مسئله تحریم عبور خواهیم کرد.

معاون هماهنگ کننده سپاه با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند اصلش متکی بودن به مردم است و دومین نکته آن اقتصاد دانش بنیان بودن است و موضوع دیگر مدیریت مصرف است. استفاده حداکثری از منابع وامکانات ملی، حمایت از تولید،مبارزه با مفاسد اقتصادی و اتخاذ سیاست‌های فرهنگی مناسب در جهت بالا بردن روحیه ملی می‌تواند در ایجاد اقتصاد مقاومتی موثر باشد.

آبرومند در پاسخ به سوالی مبنی بر ادعای رژیم صهیونیستی بر ایرانی بودن پهپادی که در سرزمین‌های اشغالی منهدم شد، گفت: این موضوع چند وجه دارد، ابتدا ممکن است این اقدام که توسط رژیم صهیونیستی صورت گرفته یک عملیات روانی باشد.

وی افزود: موضوع دیگر این است که رژیم صهیونیستی دشمنان بسیار زیادی دارد و از طرفی علی‌رغم ادعاهای این رژیم در خصوص گنبد آهنین و توانایی‌های سپر دفاعی‌اش حضور این پهپاد با فرض اینکه عملیات جنگ روانی نباشد بیانگر این است که این سپر دفاعی خیلی کارآیی ندارد و فاقد توانمندی لازم است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه تاکید کرد: با توجه به اینکه آنها ادعا کرده‌اند این پهپاد تا ۱۰۰ کیلومتر در سرزمین‌های اشغالی نفوذ کرده نشاندهنده این است که رژیم صهیونیستی ضعف‌های بسیار زیادی دارد.

آبرومند در پایان در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه تهدیداتی علیه زوار گروگان گرفته شده ایرانی در سوریه با توجه به اینکه آنها بازنشسته سپاه هستند، صورت گرفته، اقدام سپاه چه خواهد بود، گفت: تصور ما این است که این تهدیدات واقعی نیست و از طریق تلاش‌های دیپلماسی برطرف خواهد شد.

وی افزود: گروگانگیران موضوعیت جدی ندارند و نیازی به تهدید علیه آنها نیست و این موضوع با تلاش دولت سوریه نتیجه خواهد داد و آنها آزاد خواهند شد.

پس از این نشست خبری از تمبر یادبود شهدای تدارکات و پشتیبانی سپاه و چند جلد کتاب در این حوزه رونمایی شد.


RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ