سومین جشنواره‌ی منطقه‌ای قصه‌گویی در کرمانشاه کلید خورد

۱۷م دیماه ،

قصه گویان ۸ استان کشور در رقابتی فشرده برترین‌های خود را برای حضور در شانزدهمین جشنواره‌ی بین‌المللی قصه‌گویی معرفی می‌کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون؛ در مراسم آغاز به کار این جشنواره جمعی از مسوولان استانی و دانش آموزان مدارس کرمانشاه حضور داشتند.
“رضا موزونی” مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمانشاه در این مراسم با تاکید بر اهمیت و تاثیرگذاری قصه و قصه‌گویی افزود: «هنر قصه‌گویی امری فطری است و از آن‌جا که کودکان به فطرت خود نزدیک‌ترند لذا تاثیرگذاری آن نیز بیشتر است».
وی تصریح کرد: «کانون با برگزاری جشنواره‌های قصه‌گویی تلاش دارد ضمن ترویج این هنر اصیل، تکنیک‌های آن را نیز آموزش دهد».
“موزونی” با بیان این‌که قصه، آموزش مقابله با مشکلات برای کودکان است تاکید کرد: «این آموزش در قصه‌گویی به صورت غیرمستقیم انجام می‌شود و همین امر بر تاثیرگذاری آن می‌افزاید».
مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمانشاه در عین حال تصریح کرد: «این استان دارای پیشینه تاریخی در عرصه‌ی قصه‌گویی است و بسیاری از قصه‌های دوران دفاع مقدس نیز در این منطقه شکل گرفته است».
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه نیز در این مراسم با ابراز خوشحالی از برگزاری این اتفاق در شهر کرمانشاه، انتقال تجربه،آشنایی با ادبیات اقوام، افزایش مهارت‌های گوش دادن  و رشد تخیل کودکان را از دست‌آوردها و نتایج جشنواره‌های قصه‌گویی عنوان کرد و افزود: «آشنایی کودکان با صفات پسندیده و دوری آنان از صفات مذموم از دیگر تاثیرات قصه‌گویی است.»
قصه‌گویی یکی از کودکان خردسال کرمانشاهی، پخش کلیپ و خوانش شعر از دیگر برنامه‌های مراسم افتتاحیه بود.
شانزدهمین جشنواره قصه‌گویی منطقه ۱ کشور با حضور قصه‌گویانی از استان‌های‌ آذربایجان شرقی، خوزستان، خراسان جنوبی، کرمانشاه، قم، چهار محال و بختیاری و مازندران در حال برگزاری است.
این جشنواره که هفدهم دی ماه در کرمانشاه آغاز به کار کرده است سومین جشنواره منطقه‌ای کانون بعد از جشنواره‌های گیلان و هرمزگان است که نوزدهم همین ماه با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان می‌دهد.
گفتنی است؛‌ دیگر جشنواره منطقه‌ای قصه‌گویی کانون نیز طی روزهای ۲۵ تا ۲۷ دی در بوشهر برگزار می‌شود. /ص


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ