سومین جشنواره فیلم زنان غزه برگزار می‌شود

مرکز امور زنان فلسطین سومین دوره از «جشنواره فیلم زنان غزه» را در دو بخش فیلم‌های داستانی و مستند مهر ۹۲ برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری هنر ایران، مرکز امور زنان فلسطین سومین دوره از «جشنواره فیلم زنان غزه» را در ۱۵ تا ۱۷ اکتبر(مهر ۹۲) برگزار می‌کند.

 نور الحلبی هماهنگ‌کننده هنری این جشنواره گفت: این جشنواره در دو دوره قبل موفقیت‌های بسیاری کسب کرده است چراکه در آن مسائل متعدد مربوط به جامعه و زنان را از نگاه زنان پیگیری کرده است و این جشنواره مهمترین جشنواره از این نوع است که در غزه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره دوسالانه برگزار می‌شود، افزود: هدف ما افزایش رابطه بین کارگردانان زن فلسطینی و غیرفلسطینی و ایجاد راه‌های دیده شدن فیلم‌های آنهاست و در کنار آن فرصتی باشد برای اعطای فرصت‌های هنری به مردم غزه که دهه‌ها به دلایل متعدد اقتصادی، فرهنگی و سیاسی به دور بوده‌اند.

بنابر این گزارش در این جشنواره فیلم‌های داستانی و مستند بدون شرط خاصی پذیرفته می‌شود و قرار است در حاشیه این جشنواره کارگاه‌های متعدد برگزار شود.

مرکز امور زنان فلسطین یک مرکز مستقل زنان است که در سال ۱۹۹۱ برای حمایت از حقوق زنان فلسطینی راه‌اندازی شد و دارای یک مرکز تولیدات ویدئویی است که به زنان آموزش فیلمبرداری و ساخت فیلم می‌دهد که تاکنون در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ توانسته است جشنواره خود را برگزار کند و این مرکز از همه کارگردانان خواسته است از این حرکت فرهنگی در فلسطین حمایت کاملی صورت دهند.

انتهای پیام/
 


آخرین خبرها
منبع: هنر آنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *