شارژر تلفن همراه با استفاده از انرژی ذغال چوب ساخته شد

۰۹اردیبهشت،

 

گروهی از محققان در یک بررسی تازه موفق شدند برای آن دسته از اشخاصی که به انرژی برق دسترسی ندارند، امکان شارژ تلفن‌همراه با استفاده از ذغال چوب را فراهم کنند.
 
به گزارش گروه خبرها خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، محققان در این بررسی سعی کردند برای میلیون‌ها نفر ساکن کره زمین که به انرژی الکتریسیته دسترسی ندارند، نیروی تولید شده از ذغال چوب را برای تلفن‌های همراه به کار بگیرند و گوشی را با این انرژی شارژ کنند.
 
"کرایگ جاکوبسن"(Craig Jacobsen) از محققان مرکز Point Source Power در این اقدام دستگاهی را با نام VOTO ارایه کرده است که می‌تواند انرژی تولید شده از سوختن ذغال چوب را به انرژی مورد نیاز تلفن‌های همراه تبدیل کند.
 
جاکوبسن و گروهش در این اقدام از مشعل‌های بوتانی برای حرارت دادن به سلول‌های سوختی استفاده کردند تا دمای این سلول‌های سوختی به ۷۰۰ درجه سلسیوس برسد. زمانی که دمای این سلول‌های سوختی به اندازه مناسب می‌رسد، یک چراغ LED برای شارژر ذغالی در نظر گرفته شده است که به صورت خودکار روشن می‌شود و نشان می‌دهد که هم‌اکنون می‌توان از آن برای شارژ تلفن‌همراه استفاده کرد.
 
آمارها نشان می‌دهد که در حال حاضر بیش از ۱٫۵ میلیارد نفر در سراسر جهان در خانه‌های خود به انرژی الکتریسیته دسترسی ندارند که این دستگاه می‌تواند برای آن‌ها بسیار کاربردی باشد.
 
دستگاه VOTO به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند انرژی حاصل از ذغال‌هایی که روی آتش افروخته شده‌اند را به طور مستقیم به تلفن‌همراه انتقال دهد و نیاز به هیچ ابزار دیگری ندارد.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ