شرط اثرگذاری رسانه‌ها در پیشرفت برنامه‌های دولت

تیر ۱۳۹۹

حسین نوبخت در یادداشت خود آورده است: در یک ماه اخیر بعضی خبرهای نادرست و یا گاه تحلیل‌هایی با رویکرد منفی نسبت به دولت تدبیر و امید در سطح رسانه‌های مطرح کشور به چشم آمد تا جایی که تنها، دفتر سخنگوی دولت سه بار مجبور به ارسال تکذیبیه به رسانه‌ها شد، اما بدون تردید باید همچنان رسانه‌ها را به عنوان بازوی قدرتمند دولت در اطلاع رسانی دانست.

به گزارش گروه سیاسی ممتاز نیوز، در آغاز هزاره سوم میلادی که عصر ارتباطات نام گرفته است رسانه‌ها اصلی ترین نقش را در بازتاب حقایق و ارتقاء سطح آگاهی جوامع دارند. اهمیت این نقش زمانی جدی‌تر می‌شود که رشد تصاعدی رسانه‌ها در زمینه سرعت پیام رسانی و گستره ارتباطات را مد نظر قرار دهیم. از این رو، رسانه‌های جمعی در پیشبرد اهداف و موفقیت دولت‌ها نیز می‌توانند نقشی مهم و کلیدی را ایفا کنند. آگاه سازی جامعه از تحولات و اتفاقهای جهانِ پیرامون و بویژه بازتاب صحیح عملکرد دولت‌ها می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. بنابراین جایگاه مهم و البته خطیر رسانه‌ها در جوامع بشری را باید به عنوان یک اصل مسلم پذیرفت.

از طرف دیگر، در شرایط امروزی که موفقیت‌های بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی در سطح ملی و بین المللی، محور بسیاری از بحث‌ها و تحلیل‌های جوامع جهانی و بویژه رسانه‌هاست آنچه که غیر قابل کتمان است نقش تاثیرگذار رسانه‌ها و علی‌الخصوص جامعه متعهد و متخصص رسانه‌ای کشور در مسیر پیشرفت ایران اسلامی در این برهه حساس تاریخی است. هرچند در یک ماه اخیر بعضی خبرهای نادرست و یا گاه تحلیل‌هایی با رویکرد منفی نسبت به دولت تدبیر و امید در سطح رسانه‌های مطرح کشور به چشم آمد تا جایی که تنها، دفتر سخنگوی دولت سه بار مجبور به ارسال تکذیبیه به رسانه‌ها شد، اما بدون تردید باید همچنان رسانه ها را به عنوان بازوی قدرتمند دولت در اطلاع رسانی دانست و همچون همیشه به این قشر فرهیخته، احترام قائل شد. 

در این میان درخواست نهادهای دولتی از رسانه‌ها نیز مبنی بر اجتناب از گمانه زنی در مورد مسائل حساس کشور و تحلیل‌های متکی به خبرها غیر مستند که می‌تواند آرامش خاطر جامعه ایران اسلامی را بر هم زند، درخواستی منطقی و قابل احترام است و یقین داریم که با همدلی و اتحاد و با اراده‌ای استوار، هر روز شاهد افتخاری دیگر برای این نظام مقدس خواهیم بود.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ