شرط ادامه تحصیل مشمولان دیپلم و پیش دانشگاهی در دانشگاه

فارغ التحصیلان دیپلم و پیش دانشگاهی اگر ظرف مدت یکسال از تاریخ فراغت در مقطع متوسطه در دانشگاه پذیرفته شوند با اخذ معافیت تحصیلی می توانند به تحصیل ادامه دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ محمدرضا اکبر حلوایی در خصوص شرط ادامه تحصیل فارغ التحصیلان دیپلم و پیش دانشگاهی در دانشگاه اظهار داشت: براساس قانون خدمت وظیفه عمومی، فارغ التحصیلان دیپلم وپیش دانشگاهی چنانچه ظرف مدت یکسال از تاریخ فراغت از تحصیل در مقطع متوسطه در دانشگاه پذیرفته شوند با اخذ معافیت تحصیلی می توانند به تحصیل خود ادامه دهند.

وی افزود: دانشجویان چنانچه تاریخ پذیرش آنان در دانشگاه پس از گذشت یکسال ازتاریخ اخذ دیپلم یا پیش دانشگاهی باشد، مجاز به تحصیل نیستند.

سرهنگ حلوایی اظهار داشت: با توجه به اینکه قانون مذکور در آبان سال ۹۰ تصویب و اجرا شده است  آن دسته از مشمولانی که در خرداد سال ۹۰ موفق به فراغت از تحصیل در مقطع متوسطه شده اند و در مهلت معرفی یکساله (تا پایان خرداد ماه امسال)وضعیت خدمتی خویش را مشخص کرده و وارد غیبت نشده اند، در صورتیکه تا پایان شهریور ماه ۹۱ در دانشگاه پذیرفته شوند، می توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند.

وی ملاک پذیرش در دانشگاه را برای کسانی که از طریق آزمون سراسری شرکت کرده اند، تاریخ اعلام نتایج قطعی آزمون و برای کسانی که بدون آزمون سراسری در دانشگاه پذیرفته می شوند تاریخ ثبت نام در دانشگاه اعلام کرد.

سرهنگ حلوایی، شرط برخورداری از معافیت تحصیلی را نداشتن غیبت عنوان داشت و تاکید کرد: مشمولانی که وارد غیبت شده باشند مجاز به تحصیل نیستند و معافیت تحصیلی برای آنان صادر نمی شود.

معاون مشمولان و امور معافیت ها سازمان وظیفه عمومی در خصوص ادامه تحصیل سربازان در حال خدمت اظهارداشت: این قبیل افراد چنانچه در رشته های کارشناسی و بالاتر پذیرفته شوند به شرط نداشتن غیبت از خدمت ترخیص خواهند شد و در صورت پذیرش در رشته های مقطع کاردانی مجاز به تحصیل نمی شوند.

شرط ادامه تحصیل

 

مشمولان دیپلم

 

پیش دانشگاهی در دانشگاه


پورتال اخبار دانشگاهی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ