شناسایی دانشجویان فاقد بیمه پایه در دانشگاه‌ها

۲۷خردادماه،

رییس صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم، بخشنامه‌ای را در خصوص شناسایی دانشجویان فاقد بیمه پایه به همه دانشگاه‌های کشور صادر کرد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهندس کیوان مرادیان در این بخشنامه اعلام کرده است:

“به منظور اتخاذ سیاست‌های هماهنگ و ایجاد وحدت رویه در اجرای آن‌ها و افزایش کیفیت خدمات رفاهی دانشجویان شاغل به تحصیل در مراکز آموزشی سراسر کشور، بهره مندی از تسهیلات اعطایی صندوق منوط به اجرای کامل سیاست‌های صندوق رفاه دانشجویان بوده و ضروری است موارد ذیل در سال تحصیلی ۹۳-۹۲ مورد توجه قرار گیرد:

۱- بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه و الزامی بودن بیمه همگانی سلامت برای آحاد جامعه، پوشش بیمه پایه برای دانشجویان فاقد بیمه الزامی بوده و دانشگاه‌ها موظفند، بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده بین صندوق رفاه دانشجویان و سازمان بیمه سلامت، به طریق مقتضی نسبت به شناسایی دانشجویان فاقد بیمه پایه و معرفی آنان به سازمان مذکور اقدام کنند.

۲- در راستای سلامت دانشجویان و اطلاع رسانی مناسب به دانشجویان در خصوص بیمه دانش (تکمیلی درمان و حوادث) و همچنین عقد قرارداد بیمه دانش صرفاً با هماهنگی صندوق رفاه دانشجویان و در قالب دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های ارسالی صورت گیرد.

۳- استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی غیردولتی در صورتی مجاز خواهد بود که خوابگاه‌های مذکور از صندوق رفاه دانشجویان، مجوز فعالیت در این زمینه داشته باشند.”

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ