شگفت انگیزترین نتیجه تاریخ جام جهانی+عکس

جام جهانی 1966 کره و ایتالیا

در نوزده دوره گذشته جام جهانی نتایج بسیار عجیبی رقم خورده و تیم های بزرگ جهان در دیدارهایی که هیچ کس انتظار نداشته است مقابل تیم های ضعیف‌تر زانو زده اند.

یکی از شگفت انگیزترین نتایج در ۱۹ جولای ۱۹۶۶ در تاریخ این تورنمنت معتبر ثبت شد؛ جایی که در شهر میدلزبرو تیم فوتبال کره شمالی که برای اولین بار به جام جهانی رسیده بود موفق شد ایتالیا، قهرمان دو دوره جام جهانی را با نتیجه ۱-۰ شکست دهد و ضمن حذف این تیم قدرتمند به مرحله بعد صعود کند.

کره در دیدار ابتدایی خود در این جام جهانی برابر شوروی سابق که لئو یاشین افسانه ای را در اختیار داشت حرفی برای گفتن نداشت و ۳-۰ شکست خورد. اما کره ای ها پس از تساوی ۱-۱ برابر شیلی در دیدار پایانی مرحله گروهی، یک شگفتی بزرگ را در برابر ایتالیا رقم زدند، آنها با نتیجه ۱-۰ و با گل “پاک دو ایک” از سد آتزوریها گذشتند و باعث حذف این تیم شدند.

این برد در حالی به دست آمد که ایتالیا برای صعود نیاز به یک تساوی داشت و کره باید حتما پیروز می شد، اما ایتالیا باخت و حذف شد. برای ایتالیا و مردمش حذف شدن در چنین مرحله ای غیر قابل تحمل بود. زمان پرواز و مکان فرود هواپیمای حامل بازیکنان ایتالیایی اعلام نشد تا با مردم عصبانی مواجه نشوند. البته عده زیادی از جزییات پرواز سری خبردار شدند و اتوبوس بازیکنان با گوجه های گندیده بمباران شد.

جام جهانی 1966 کره و ایتالیا

The post شگفت انگیزترین نتیجه تاریخ جام جهانی+عکس appeared first on آلامتو.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *